iOS 10 już dostępny dla wszystkich

Tomek Czech   7 lipca 2016

ios-10-iphone-ipad

Od dzisiaj każdy użytkownik iPhone’a, iPada lub iPoda touch (zobacz listę kompatybilnych urządzeń) może mieć dostęp do najnowszego mobilnego systemu operacyjnego od Apple. Firma z Cupertino udostępniła właśnie publiczną wersję beta iOS 10.

berrolia

Żeby zainstalować ją na swoim urządzeniu, musimy zarejestrować się w programie Apple Beta Software Program (używając swojego Apple ID), następnie na swoim iPhonie/iPadzie wejść na stronę beta.apple.com/profile, żeby ściągnąć i zainstalować profil beta-testera (przycisk Download profile).

apple-beta-program

Aktualizacja iOS 10 pojawi się w miejscu, z którego instalujemy wszystkie inne uaktualnienia, czyli w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

Zobacz szczegółowe instrukcje: Jak zainstalować publiczną wersję beta iOS 10 (i jak potem wrócić do iOS 9)

Przed aktualizacją koniecznie zróbcie kopię zapasową systemu przez iTunes lub do iCloud (Ustawienia > iCloud > Archiwum).

Pamiętajcie też, że to wersja beta, czyli testowa, w której wiele rzeczy nie działa prawidłowo, która może spowolnić urządzenie, powodować zawieszanie się lub nawet niedziałanie niektórych aplikacji, czy szybciej drenować baterię (przeczytaj: Tydzień z iOS 10 beta). Apple nie zaleca instalowania oprogramowania w wersji beta na podstawowym (używanym codziennie/jedynym) urządzeniu.

Finalna wersja iOS 10 pojawi się jesienią, prawdopodobnie we wrześniu, wraz z premierą iPhone’a 7.

Sprawdź wszystkie najważniejsze nowe funkcje iOS 10 oraz zmiany, które przyniosła druga beta.

Publiczni beta-testerzy mogą też instalować już macOS Sierra.

Więcej o iOS 10:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: