iOS 10: tryb nocny aktywowany w kolejnych aplikacjach

Tomek Czech   20 czerwca 2016

ios-10-tryb-nocny

Wiele osób liczyło na tryb nocny w iOS 10, ale podczas  prezentacji nowego systemu na WWDC Apple nie zająknęło się o tym ze sceny ani słowem. Wydaje się jednak, że w finalnej wersji iOS 10 będziemy mieli możliwość wyboru ciemnego tła interfejsu. Deweloper Andy Wiik kilka dni temu odkrył tryb nocny w aplikacji Wiadomości w symulatorze pierwszej bety iOS 10, a potem udało mu się aktywować czarne tło w Ustawieniach.

berrolia

Tuż przed zeszłotygodniową konferencją Apple udostępniło nową wersję oficjalnej aplikacji WWDC, która – w odróżnieniu od poprzednich wersji – posiada czarne tło interfejsu. Takie samo tło pojawiło się w aplikacji Zegarek w iOS 10. Opcjonalny tryb nocny został też dodany do najnowszej wersji systemu operacyjnego dla Apple TV – tvOS.

ios-10-tryb-nocny-6

Ciemne tło interfejsu iOS może być nie tylko potwierdzeniem doniesień, że przyszłoroczny iPhone będzie wyposażony w wyświetlacz OLED, ale w ogóle warunkiem wprowadzenia przez Apple na rynek takiego telefonu: oledowe ekrany nie tylko generalnie lepiej radzą sobie z wyświetlaniem ciemnych barw (większy kontrast, większa głębia czerni, lepsze odwzorowanie kolorów), ale – przede wszystkim – zużywają znacznie mniej energii przy ciemnym interfejsie (dlatego właśnie taki jest interfejs wyposażonego w ekran OLED Apple Watcha).

Zobacz projekt iOS z czarnym tłem interfejsu.

iOS-10-Mail

Więcej o iOS 10:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Andy Wiik

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: