Będą trzy modele iPhone’a 7, w tym dwie wersje modelu 4,7-calowego?

Tomek Czech   20 czerwca 2016

iphone-7-3d-touch

Francuska strona NowhereElse, specjalizująca się w wyszukiwaniu na chińskich portalach przecieków dotyczących przyszłych iPhone’ów (i mająca w tej dziedzinie niemałe sukcesy), natknęła się tym razem na zdjęcie przedstawiające trzy panele 3D Touch, które różnią się od tych zastosowanych w iPhonie 6s, i które – według autora zdjęcia – mają być przeznaczone dla iPhone’a 7. Mogłoby to sugerować, że we wrześniu zadebiutują trzy nowe nowe modele iPhone’a.

berrolia

To oczywiście nie pierwszy raz, kiedy słyszymy, że jesienią pojawią się trzy modele iPhone’a 7. Już w styczniu analityk Ming-Chi Kuo donosił, że Apple może stworzyć dwie wersje 5,5-calowego iPhone’a 7 Plus: model premium miałby posiadać nowy, tylni aparat z dwoma obiektywami. Choć w kolejnym raporcie Kuo twierdził, że będzie jednak tylko jedna wersja modelu Plus (z dwiema kamerami), to kilka innych źródeł nie wykluczało, że jesienią pojawi się jednak model iPhone’a Pro. Według wszystkich pogłosek, w podwójną kamerę ma być wyposażony jedynie 5,5-calowy model nowego iPhone’a.

Co jednak ciekawe, na najnowszych zdjęciach znalezionych na Weibo, widzimy dwie wersje panelu 3D Touch dla modelu 4,7-calowego, a nie modelu Plus. O ile jeden z paneli może być po prostu prototypem, to cała sprawa zmusza nas do zastanowienia: czy, jeśli we wrześniu rzeczywiście pojawi się  model premium, to będzie on wersją iPhone’a 4,7- czy 5,5-calowego?

System dwóch tylnych kamer, który mógłby pozwolić na dodanie do iPhone’a wielu nowych, ciekawych funkcji oraz zoomu optycznego, może być najważniejszą nowością nowego smartfona od Apple. Wyposażenie w dwie kamery jedynie modelu Plus byłoby dość zaskakującym ruchem ze strony firmy z Cupertiono, biorąc pod uwagę, że iPhone w wersji 4,7-cala jest dużo popularniejszy od większego modelu (Apple oficjalnie nie podaje takich danych, ale szacuje się, że na jednego sprzedanego iPhone’a Plus przypadają dwa sprzedane modele 4,7-calowe).

No i Apple zawsze starało się, aby oba modele nie różniły się od siebie zbytnio pod względem posiadanych funkcji (największą różnicą pomiędzy nimi – oprócz rozmiaru – jest to, że tylko iPhone Plus posiada optyczną stabilizację obrazu).

Może więc jesienią zobaczymy dwie wersje mniejszego modelu iPhone’a – jedną z systemem dwóch kamer i druga z pojedynczą kamerą, oraz jedną wersję wyposażonego w dwie tylne kamery iPhone’a 7 Plus?

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji o nowym iPhonie.

Więcej o iPhonie 7:

Źródło: Weibo, za NowhereElse

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: