Nowości w iOS 11: koniec z zasłanianiem centralnej części ekranu przy zmianie głośności!

Tomek Czech   7 czerwca 2017

Wreszcie! Trzeba było czekać aż 10 lat, żeby Apple właściwie zaprojektowało interfejs dla zmiany głośności w iOS podczas oglądania wideo. Okienko pokazujące poziom natężeniu dźwięku nie zasłoni nam już dużej i w dodatku centralnej części ekranu – w iOS 11, w momencie podgłaśniania lub przyciszania dźwięku zobaczymy małe, dyskretne okienko w prawym, górnym rogu wyświetlacza.

berrolia

Nie jest to może rozwiązanie aż tak bezinwazyjne, jak to, które znamy z aplikacji Youtube, ale jest to znaczny postęp w stosunku do wcześniejszych wersji iOS.

W pierwszych wersjach systemu operacyjnego dla iPhone’a okienko to było w dużym stopniu przezroczyste i nie przeszkadzało aż tak bardzo w podglądzie tego, co znajdowało się pod spodem. Zmiana na gorsze nastąpiła w iOS 7, kiedy wprowadzono półprzezroczysty (“prześwitujący”) interfejs systemu.

ios1-10-ringer

Tak wyglądało okienko głośności jeszcze w iOS 6…

ios6-ringer

…a tak już w iOS 7.

ios7-ringer

W iOS 7.1 Apple wprowadziło co prawda lekko odmieniony interfejs, ale tylko dla wideo odtwarzanego w Safari. Nie działa to jednak systemowo, nie działa w innych programach.

ios-glosnosc-safari

W iOS 11 zmiana głośności wygląda natomiast tak:

Sprawdź, jak zainstalować iOS 11 już teraz

Nowości z WWDC 2017:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Grafika: Devon T. (Twitter)

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: