Nowości w iOS 11: błyskawiczne łączenie z WiFi po zeskanowaniu kodu QR na routerze

Tomek Czech   9 czerwca 2017

Wiedzieliśmy już, że Apple dodało do iOS 11 możliwość odczytywania kodów QR przez natywną aplikację Aparat. Okazuje się, że dzięki tej funkcji będziemy też mogli szybciej połączyć się z siecią WiFi.

berrolia

Jeden z użytkowników odkrył, że mając zainstalowany iOS 11 wystarczy zeskanować kod QR umieszczony na routerze, żeby automatycznie połączyć się z siecią WiFi. Nie ma konieczności ręcznego wpisywania hasła: po zeskanowaniu kodu wyskoczy powiadomienie – kliknięcie w baner spowoduje automatyczne połączenie.

iOS 11 dodaje także inną funkcję szybkiego łączenia się z siecią WiFi: jeśli niedaleko urządzenia połączonego z WiFi znajdzie się inne urządzenie (na obu musi być zainstalowany iOS 11), na ekranie pierwszego z nich pojawi się powiadomienie, że inny iPhone lub iPad chciałby połączyć się z tą samą siecią. Kliknięcie w baner spowoduje wysłanie hasła do drugiego urządzenia, które automatycznie połączy się z WiFi.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Podsumowanie WWDC 2017.

iOS 11 – pierwsze wrażenia.

Wszystkie nowości z WWDC 2017:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Reddit

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: