Niesamowite efekty już teraz możliwe dzięki rozszerzonej rzeczywistości! Zobacz wideo nagrane iPhonem

Tomek Czech   8 czerwca 2017

Na WWDC Apple zaprezentowało ARKit – narzędzie, które pozwala deweloperom tworzyć aplikacje i gry wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość. Wiele osób ciągle bardzo sceptycznie podchodzi do tematu AR, nie do końca widząc potencjał w nowej technologii. Ale o ile prezentacja przeprowadzona w poniedziałek przez Craiga Federighi rzeczywiście nie była spektakularna (choć dawała pojęcie o możliwościach nowego narzędzia), to pokaz krótkiego filmu AR zademonstrowany przez studio WingNut AR mógł przekonać niejednego sceptyka.

berrolia

Jednak coś jeszcze bardziej fascynującego pokazał Cody Brown, specjalista od wirtualnej rzeczywistości. Dzięki ARKit i silnikowi Unity, był w stanie przenieść postać z gry Overtwatch do… swojego pokoju.

Deweloper, wyraźnie zachwycony możliwościami ARKit, zwrócił szczególną uwagę na bardzo dokładne odwzorowanie wirtualnych, trójwymiarowych przedmiotów i ich poprawną skalę, na świetnie zrobione efekty (m.in. dym) oraz na niezwykle realistyczne śledzenie obiektu przez “oko” kamery. Wszystko razem tworzy niesamowity efekt, którego wcześniej nie dało się osiągnąć.

Całość została nagrana na iPhonie 6s (oczywiście z zainstalowanym iOS 11).

Teraz znacznie łatwiej sobie wyobrazić, jakie możliwości niesie rozszerzona rzeczywistość…

iOS 11 – pierwsze wrażenia.

Wszystkie nowości z WWDC 2017:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Cody Brown

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: