iPhone 8: Samsung zaczyna produkcję ekranu OLED edge-to-edge. Premiera nie będzie opóźniona?

Marek Twejn   8 czerwca 2017

Koreański ET News informuje, że jeszcze w czerwcu Samsung rozpocznie produkcję paneli OLED przeznaczonych dla iPhone’a 8. Według informatorów serwisu, Apple właśnie zaaprobowało ostateczną wersję prototypu nowego wyświetlacza dla swojego flagowca.

berrolia

Każdego miesiąca Samsung ma dostarczać ponad 10 mln paneli. Apple złożyło zamówienie na 80 mln sztuk, które mają być systematycznie dostarczane do końca tego roku.

Informatorzy twierdzą, że ekran pokryje cały przedni panel iPhone’a 8, w odróżnieniu od Galaxy S8, gdzie wyświetlacz pokrywa 83,6% przodu obudowy. Ich zdaniem, ekran nowego iPhone’a nie będzie zakrzywiony.

ET News potwierdza, że w tym roku pojawią się trzy nowe modele iPhone’ów, i że tylko jeden z nich będzie wyposażony w ekran OLED. Jednak od następnego roku wszystkie iPhone’y wprowadzane przez Apple na rynek mają posiadać oledowy wyświetlacz.

Premiera iPhone’a 8 oraz iPhone’a 7s i 7s Plus spodziewana jest we wrześniu. Skoro pierwsi podwykonawcy zaczynają już masową produkcję komponentów do jubileuszowego modelu, być może jego premiera rynkowa nie zostanie (znacząco) opóźniona. Już kilka razy słyszeliśmy, że masowa produkcja iPhone’a 8 może się rozpocząć dopiero we wrześniu, co sprawiłoby, że telefon pojawiłby się w sprzedaży najwcześniej pod koniec października lub w listopadzie.

O wszystkim przekonamy się już we wrześniu, bo niezależnie od tego, kiedy iPhone 8 trafi na rynek, Apple ma go zaprezentować (i prawdopodobnie ogłosić datę rozpoczęcia sprzedaży) podczas tradycyjnej wrześniowej konferencji.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: ET News, za The Investor

Odkrywaj codziennie nowe promocje na iSpot.pl

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: