Wrześniowa data premiery iPhone’a 8 niezagrożona?

Tomek Czech   14 maja 2017

Wiele razy słyszeliśmy, że rynkowa premiera iPhone’a 8 może zostać mocno opóźniona (twierdzi tak m.in. wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo), choć niektóre źródła podają, że wszystko idzie zgodnie z planem – masowa produkcja ma się zacząć w sierpniu, telefon zostanie zaprezentowany we wrześniu i będzie dostępny już na początku października. W ostatnich dniach pojawiły się nowe doniesienia, które mają potwierdzać, że premiera iPhone’a 8 nie zostanie opóźniona.

berrolia

Według Digitimes, TSMC ruszyło już z produkcją procesora A11 (Fusion?) wykonanego w technologii 10nm, w który ma być wyposażony nowy flagowiec Apple. Początkowo firma miała problemy z produkcją chipa, ale zostały one rozwiązane i procesory maja zostać przekazane Apple do końca lipca.

Również Steve Hemmerstoffer (@OnLeaks) twierdzi, że według jego źródeł iPhone 8 pojawi się na rynku o czasie – Foxconn zaczął już zatrudniać dodatkowych pracowników do produkcji nowego iPhone’a i uruchomił już dla nich serię treningów. Prace nad nowym flagowcem weszły w fazę DVT (Design Verification Test) już w zeszłym miesiącu, wkroczą na ostatni etap PVT (Production Validation Test) pomiędzy czerwcem a lipcem i masowa produkcja rozpocznie się standardowo w sierpniu. 

Musimy mieć jednak na uwadze inną możliwość – że wszystkie powyższe informacje dotyczą tak naprawdę dwóch pozostałych modeli – 7s i 7s Plus (jeśli będą one wyposażone w chip A11 10nm, a nie np. w A10X czy A11 w technologii 16nm), które rzeczywiście zadebiutują we wrześniu, natomiast produkcja flagowego modelu może być w dalszym ciągu (mocno?) opóźniona.

Więcej o nowych iPhone’ach:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes, OnLeaks
Grafika: iDropNews

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: