iPhone 8 z ekranem 5,85″ podobnym do Galaxy S8 i darmowymi słuchawkami AirPods – raport

Tomek Czech   8 maja 2017

Analitycy JPMorgan opublikowali kolejny raport na temat tegorocznych iPhone’ów: ich zdaniem pojawią się trzy nowe modele – 7s, 7s Plus oraz topowy model z ekranem OLED, najczęściej określany jako “iPhone 8”.

berrolia

Według analityków, iPhone 7s i 7s Plus będą odświeżonymi wersjami iPhone’a 7, ze szklaną tylną obudową umożliwiającą ładowanie bezprzewodowe. Ale boczna część obudowy będzie dalej wykonana z aluminium, w przeciwieństwie do iPhone’a 8, którego rama ma być wykonana ze stali nierdzewnej.

iPhone z ekranem OLED ma wyglądać podobnie, jak Galaxy S8 – na bokach ekran o przekątnej 5,85″ ma dochodzić do samych krawędzi telefonu, natomiast na górze i na dole mają pozostać ramki (obrazek powyżej). Według większości ostatnich doniesień będzie jednak inaczej – wyświetlacz wypełni niemal cały przedni panel nowego iPhone’a.

Analitycy twierdzą też, że do iPhone’a 8 mogą być dołączone słuchawki AirPods. Jednak biorąc pod uwagę cenę słuchawek (159 dol., 799 zł) i kłopoty Apple z nadążeniem z ich produkcją, wydaje się to mało prawdopodobne.

Najnowszy raport JPMorgan opisuje też układ płyty głównej i baterii w iPhonie 8 – bateria ma mieć kształt litery L, dzięki czemu będzie miała większą pojemność, a płyta główna ma być dwa razy mniejsza, niż w obecnych modelach. Identyczne informacje podawał już dwa miesiące temu Ming-Chi Kuo, który twierdził, że bateria będzie miała pojemność około 2700 mAh, czyli o 40% większą, niż w iPhonie 7 (1960 mAh).

Analitycy JPMorgan potwierdzają tez w wcześniejsze doniesienia, że obydwa obiektywy tylnej kamery będą wyposażone w optyczną stabilizację obrazu (w iPhonie 7 Plus posiada ją tylko obiektyw szerokokątny). Rozdzielczość matrycy obu kamer ma się nie zmienić – 12 MP w tylnej kamerze i 7 MP w kamerze FaceTime.

iPhone 8 ma być też wyposażony w technologię 3D Sensing, na której ma być oparty system rozpoznawania twarzy, i o której jako pierwszy wspominał w lutym serwis FastCompany.

Według analityków, nowy iPhone będzie posiadał wzmocnioną wodoodporność i lepsze głośniki.

Więcej o iPhonie 8/X/Edition:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: JPMorgan, za 9to5Mac

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: