iPhone 8 z technologią “3D-sensing” będzie kosztował ponad tysiąc dolarów – raport

Tomek Czech   8 lutego 2017

FastCompany podaje dzisiaj, powołując się na informacje od osoby “znającej plany Apple”, że cena iPhone’a 8 będzie wynosić ponad tysiąc dolarów. Serwis podaje też kilka nowych informacji i potwierdza wiele wcześniejszych doniesień na temat nowego iPhone’a (8/X/Pro/Edition?).

berrolia

Już dzisiaj cena iPhone’a zbliża się do tysiąca dolarów (iPhone 7 Plus w wersji 256 GB kosztuje 969 dol.), ale kolejny model iPhone’a ma być jeszcze droższy. Według informatorów FastCompany, będzie to urządzenie premium, z ekranem OLED, który ma być dwa razy droższy niż LCD i – być może – z większą ilością pamięci, która jest obecnie droższa niż zwykle ze względu na silnego dolara. Telefon będzie też wyposażony w podwójną kamerę, ramę ze stali nierdzewnej i szklany panel tylnej obudowy.

Informatorzy potwierdzają również kilka innych plotek: nowy telefon ma się nazywać “iPhone 8” (choć według niektórych będzie to “iPhone X”), będzie miał 5,8-calowy wyświetlacz OLED edge-to-edge, a dotykowy “przycisk” Home będzie ukryty pod ekranem.

Nowością jest to, że fizyczne przyciski regulacji głośności z boku obudowy mogą zostać zastąpione przyciskami dotykowymi (a dokładniej – “czułą na dotyk metalową inkrustacją”).

Wspólnie z firmą Lumentum, Apple opracowało też nową technologię “3D-sensing”, która może zostać użyta do rozpoznawania twarzy, a zastosowana w kamerze może pomóc uzyskać lepszej jakości zdjęcia. Może być też wsparciem dla technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR).

iPhone 8 ma też posiadać większą baterię niż obecne modele, ale jej rozmiar i pojemność nie są jeszcze znane.

Źródła potwierdzają też, że premiera telefonu odbędzie się jesienią. Apple liczy, że będzie to największy update iPhone’a w historii.

Oprócz iPhone’a 8, mają pojawić się również iPhone 7s oraz iPhone 7s Plus, czyli odświeżone wersje obecnych modeli, dalej wyposażone w ekran LCD.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – “Dobre wieści z wszystkich frontów”.

Wszystko o iPhonie 7s/8/X:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: FastCompany

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: