iPhone 8 z bezprzewodowym ładowaniem na odległość WattUp?

Tomek Czech   15 grudnia 2016

Od ponad roku spekuluje się, że Apple współpracuje z firmą Energous – producentem innowacyjnego systemu ładowania bezprzewodowego WattUp. Są coraz większe szanse, że rozwiązanie to rzeczywiście zobaczymy w iPhonie 8 – Energous porozumiało się właśnie z firmą Dialog Semiconductor, która od dawna oficjalnie współpracuje z Apple.

berrolia

Na mocy porozumienia, wszystkie bezprzewodowe rozwiązania Energous będą sprzedawane pod marką Dialog. Jako że Apple jest zdecydowanie największym partnerem Dialog Semiconductor (i jednym z nielicznych – według nieoficjalnych informacji, aż 75% przychodów Dialog pochodzi od Apple), jest duże prawdopodobieństwo, że nowa technologia zostanie wykorzystana w przyszłych produktach firmy z Cupertino.

System WattUp pozwala bezprzewodowo ładować urządzenia z odległości nawet 4,5 metra od stacji bazowej. Na tegorocznych targach CES Energous zaprezentowało rozwiązanie, w którym rolę stacji bazowej wysyłającej energię pełniło małe urządzenie USB (wielkości pendrive’a) podłączone do laptopa.

wattup

Ale przez cały rok firma pracowała nad tym, żeby stacja bazowa mogła być wbudowana w inne urządzenie, np. laptopa. W przypadku Apple, mogłaby ona znaleźć się np. w iMacu, MacBooku czy Apple TV.  Nie jest jednak wykluczone, że byłaby osobnym urządzeniem, które umieszczalibyśmy w centralnym punkcie pomieszczenia i w ten sposób ładowali wszystkie znajdujące się w nim urządzenia mobilne.

wattup-poster-p-wireless-charging-energous

Takie stacje bazowe zapewniające bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych mogłyby być montowane z zasadzie wszędzie – w samochodach, w miejscach publicznych (dworce, lotniska, biblioteki), transporcie publicznym, w kawiarniach, itd.

Według ostatnich doniesień analityka Ming-Chi Kuo, w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek trzy modele nowego iPhone’a – każdy z nich będzie miał możliwość ładowanie bezprzewodowego i będzie posiadał w ułatwiającą je szklaną obudowę.

Wszystko o iPhonie 7s/8:

thinkapple-300x300-dragonfly

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: FastCompany

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: