Plotka: nowy iPhone z kamerą 3D

Marek Twejn   25 listopada 2016

podwojna-kamera-iphone-7-plus

Serwis The Korea Economic Daily poinformował, że LG i Apple pracują nad nową kamerą do iPhone’a, która umożliwi fotografię w technice 3D. Dziennik powołuje się na anonimowe źródła (prawdopodobnie związane z LG), według których nowa kamera może pojawić się już w przyszłorocznym iPhonie 8.

berrolia

Informatorzy twierdzą, że obie firmy pracują obecnie nad połączeniem własnych technologii 3D i zastosowaniem ich w podwójnej kamerze nowego modelu iPhone’a. Przypomnijmy, że LG jest wyłącznym dostawcą podwójnej kamery iPhone’a 7 Plus.

Rok temu Apple przejęło firmę LinX specjalizującą się w tworzeniu kamer wykorzystujących system wielu obiektywów w urządzeniach mobilnych i technologii łączącej kilka zarejestrowanych jednocześnie lub tuż po sobie obrazów w jedno zdjęcie. To najprawdopodobniej właśnie ta technologia stoi za trybem portretowym w iPhonie 7 Plus.

LG posiada swoją własną technologię 3D, której po raz pierwszy użyło już w 2011 r. w Optimusie 3D.

Połączenie sił obu firm ma przynieść znaczne udoskonalenie podwójnej kamery w iPhonie 8, która oprócz usprawnionego trybu portretowego i ulepszonej funkcji rozpoznawania twarzy, ma posiadać szerokie wsparcie dla technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Według analityka Ming-Chi Kuo, w przyszłym roku w podwójną kamerę będą wyposażone dwa z trzech modeli nowego iPhone’a: 5,5-calowy iPhone 7s/8 Plus i nowy model z ekranem OLED 5,1″-5,2″. Model 4,7″ ma dalej posiadać tylko jedną tylną kamerę.

Kuo twierdzi też, że teleobiektyw w przyszłorocznym iPhonie zostanie wyposażony w optyczną stabilizację obrazu (w iPhonie 7 Plus ma ją tylko obiekty szerokokątny) i będzie oferował większy zoom optyczny (obecnie jest to x2).

thinkapple-300x300-dragonfly

Więcej o iPhonie 8:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Korea Economic Daily, za MacRumors

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: