Analityk: iPhone 8 będzie miał szklaną obudowę ułatwiającą ładowanie bezprzewodowe

Tomek Czech   23 listopada 2016

iphone-pezprzewodowe-ladowanie

Analityk Ming-Chi Kuo potwierdził dzisiaj swoje wcześniejsze doniesienia, że iPhone 8, którego premiera spodziewana jest we wrześniu 2017 r., będzie miał szklaną obudowę i możliwość ładowania bezprzewodowego. Po raz pierwszy Kuo połączył jednak oba fakty – jego zdaniem, szklana obudowa ma ułatwić bezprzewodowe ładowanie, a dokładniej – przyspieszyć je.

Według analityka, chęć zastosowania w iPhonie ładowania bezprzewodowego ma być jedną z przyczyn zastosowania szklanej obudowy, która generuje mniej zakłóceń elektromagnetycznych niż np. obudowa aluminiowa.

Miejmy nadzieję, że rozwiązanie zastosowane przez Apple będzie znacznie lepsze niż obecne formy ładowania bezprzewodowego (indukcyjnego), używane przez innych producentów smartfonów, które szefowie firmy z Cupertino (w szczególności Phil Shiller) wielokrotnie krytykowali jako “bajer”, który nie rozwiązuje żadnego problemu i nie jest “prawdziwym ładowaniem bezprzewodowym”.

Na początku tego roku Bloomberg informował, że Apple pracuje nad technologią ładowania bezprzewodowego pozwalającą na ładowanie urządzenia z pewnej odległości (np. kilkudziesięciu centymetrów), bez konieczności fizycznego kontaktu z ładowarką indukcyjną (matą/padem). Zdaniem Bloomberga, nowa technologia mogłaby trafić do iPhone’a już w 2017 r.

O tym, że przyszłoroczny iPhone będzie ładowany bezprzewodowo, Ming-Chi Kuo wspominał już w swoim marcowym raporcie. W październiku te informacje potwierdził japoński serwis Nikkei.

W dzisiejszym raporcie Kuo twierdzi, że wszystkie modele nowego iPhone’a będą posiadały możliwość ładowania bezprzewodowego, ale nie jest pewien, czy ładowarka będzie dołączona do każdego modelu. Warto dodać, że większość dostępnych obecnie na rynku smartfonów wspierąjącyh bezprzewodowe ładowanie jest sprzedawana bez dołączonej ładowarki (np. ładowarka indukcyjna do Samsunga Galaxy S7 kosztuje około 150 zł).

Jako że główny azjatycki partner Apple – Foxconn – skupia się na produkcji iPhone’a z wyświetlaczem OLED (panele OLED ma wyprodukować przejęty przez niego Sharp), produkcją systemu ładowania bezprzewodowego ma zająć się Pegatron.

Według Ming-Chi Kuo, w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek trzy modele iPhone’a:

Więcej o iPhonie 8:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors
Grafika: Yasser Farahi

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: