iPhone 8 z ładowaniem bezprzewodowym – raport

Tomek Czech   31 października 2016

iphone-8-wireless-charging

Kilka dni temu Nikkei informowało, że prezes Sharpa potwierdził zastosowanie wyświetlacza OLED w iPhonie 8, dzisiaj japoński serwis donosi, że przyszłoroczny iPhone będzie mógł być (w końcu!) ładowany bezprzewodowo.

berrolia

Według informacji uzyskanych przez Nikkei, wstępna produkcja modułów ładowania bezprzewodowego (prawdopodobnie testowych) trwa już w fabrykach Foxconnu. Nie wiadomo jednak, czy podwykonawcy Apple będą w stanie dostarczyć odpowiednią liczbę modułów. Jeśli nie, ładowanie bezprzewodowe pojawiłoby się dopiero w kolejnym modelu iPhone’a.

Trudno ocenić wiarygodność tych informacji – Nikkei powołuje się na anonimowe źródło, nie słyszeliśmy też o technologii prawdziwego (nie indukcyjnego) ładowania bezprzewodowego, która byłaby już na tyle zaawansowana, że z powodzeniem mogłaby zadebiutować na szeroką skalę na rynku konsumenckim.

Jednak o tym, że iPhone 8 będzie miał możliwość ładowania bezprzewodowego donosił już w marcu tego roku analityk Ming-Chi Kuo, którego niemal wszystkie prognozy dotyczące nowych produktów Apple się sprawdzają.

W tym samym raporcie Kuo przewidywał, że nowy iPhone zostanie wyposażony w dodatkowe czujniki biometryczne, pozwalające na rozpoznanie twarzy lub tęczówki. Na początku września tę informację potwierdził chiński serwis MoneyDJ – skaner tęczówki dla iPhona ma dostarczać tajwańska firma Xintec, która już otrzymała zamówienie od Apple i rozpocznie masową produkcję na początku 2017 r.

O tym, że Apple zamierza zastosować bezprzewodowe ładowanie w iPhonie z 2017 r. pisał również Bloomberg.

300x300-oslo

Więcej o iPhonie 8:

Posłuchaj najnowszego odcinka naszego podcastu – Nowy Pro, śmierć Aira i „przejściówki-gate”. 

ThinkApple Podcast jest dostępny w iTunes i SoundCloud. Możecie nas słuchać w Waszych ulubionych aplikacjach podcastowych na iOS, Maca czy Apple TV oraz w aplikacji SoundCloud na iOS.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Nikkei

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: