iPhone 8 z ładowaniem bezprzewodowym – raport

by Tomek Czech on 31 października 2016

iphone-8-wireless-charging

Kilka dni temu Nikkei informowało, że prezes Sharpa potwierdził zastosowanie wyświetlacza OLED w iPhonie 8, dzisiaj japoński serwis donosi, że przyszłoroczny iPhone będzie mógł być (w końcu!) ładowany bezprzewodowo.

Według informacji uzyskanych przez Nikkei, wstępna produkcja modułów ładowania bezprzewodowego (prawdopodobnie testowych) trwa już w fabrykach Foxconnu. Nie wiadomo jednak, czy podwykonawcy Apple będą w stanie dostarczyć odpowiednią liczbę modułów. Jeśli nie, ładowanie bezprzewodowe pojawiłoby się dopiero w kolejnym modelu iPhone’a.

Trudno ocenić wiarygodność tych informacji – Nikkei powołuje się na anonimowe źródło, nie słyszeliśmy też o technologii prawdziwego (nie indukcyjnego) ładowania bezprzewodowego, która byłaby już na tyle zaawansowana, że z powodzeniem mogłaby zadebiutować na szeroką skalę na rynku konsumenckim.

Jednak o tym, że iPhone 8 będzie miał możliwość ładowania bezprzewodowego donosił już w marcu tego roku analityk Ming-Chi Kuo, którego niemal wszystkie prognozy dotyczące nowych produktów Apple się sprawdzają.

W tym samym raporcie Kuo przewidywał, że nowy iPhone zostanie wyposażony w dodatkowe czujniki biometryczne, pozwalające na rozpoznanie twarzy lub tęczówki. Na początku września tę informację potwierdził chiński serwis MoneyDJ – skaner tęczówki dla iPhona ma dostarczać tajwańska firma Xintec, która już otrzymała zamówienie od Apple i rozpocznie masową produkcję na początku 2017 r.

O tym, że Apple zamierza zastosować bezprzewodowe ładowanie w iPhonie z 2017 r. pisał również Bloomberg.

300x300-oslo

Więcej o iPhonie 8:

Posłuchaj najnowszego odcinka naszego podcastu – Nowy Pro, śmierć Aira i „przejściówki-gate”. 

ThinkApple Podcast jest dostępny w iTunes i SoundCloud. Możecie nas słuchać w Waszych ulubionych aplikacjach podcastowych na iOS, Maca czy Apple TV oraz w aplikacji SoundCloud na iOS.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Nikkei

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: