Nikkei: w 2017 pojawią się trzy modele szklanego iPhone’a 8 w rozmiarach 4,7″, 5″ i 5,5″

Tomek Czech   26 października 2016

iphone-family

Serwis Nikkei potwierdził dzisiaj swoje wcześniejsze doniesienia, że w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek trzy modele iPhone’a 8, ale tym teraz twierdzi, że nie będzie dwóch modeli w rozmiarze 5,5″ – zamiast jednego z nich pojawi się wersja 5-calowa. Wszystkie trzy modele będą miały szklana obudowę.

berrolia

Szklane panele do nowego iPhone’a dostarczą dwie firmy – China’s Biel Crystal Manufactory i Lens Technology. To prawdopodobnie z którejś z nich pochodzi przeciek.

W sierpniu Nikkei informował, że spośród trzech nowych modeli iPhone’a, które pojawią się w 2017 r., jeden – model premium – będzie wyposażony w zakrzywiony 5,5-calowy („lub większy”) ekran OLED, podobny do tego, który Samsung zastosował w swoich tegorocznych flagowcach.

Wcześniej zarówno tajwański serwis DigiTimes, jak i analityk Ming-Chi Kou donosili, że w 2017 r. Apple wprowadzi na rynek 5,8-calowego iPhone’a z wyświetlaczem AMOLED.

Informację o tym, że w przyszłym roku Apple powróci do szklanej obudowy iPhone’a podał jako pierwszy Ming Chi-Kuo już kilka miesięcy temu. Jego zdaniem, firma z Cupertino nie obawia się zastosowania szklanej, teoretycznie mniej wytrzymałej na upadki i uderzenia obudowy, bo ma już pewne doświadczenie z użyciem szkła w konstrukcji iPhone’a, a dodatkowo szklane obudowy wykonane z zastosowaniem najnowszych technologii są z powodzeniem wykorzystywane przez innych producentów smartfonów.

Nowy iPhone ma posiadać zaokrąglony ekran i zaokrąglone krawędzie. Przedni i tylny panel obudowy ma być wykonany ze szkła, a boki z metalu. Kuo twierdzi, że będzie to „całkowicie nowy dizajn”, z cieńszymi ramkami obudowy wokół ekranu i pozwalający na „znacznie wygodniejszy uchwyt”.

thinkapple-300x300-dragonfly

O szklanym iPhonie informował też Allen Horng, szef firmy Catcher Technology, produkującej metalowe obudowy do obecnych modeli iPhone’a. Tak, jak wcześniej Nikkei, również on twierdził, że tylko jeden z przyszłorocznych modeli iPhone’a będzie miał jednak taką konstrukcję.

Horng wspominał też, że metalowa rama łącząca przedni i tylny panel będzie wymagała zaawansowanej technologicznie obróbki i „nie będzie tania”. Pojawiły się też pogłoski, że może być ona wykonana ze stali nierdzewnej.

Według Kuo, przyszłoroczne iPhone’y będą miały możliwość ładowania bezprzewodowego i będą wyposażone w dodatkowe czytniki biometryczne pozwalające na rozpoznanie twarzy lub tęczówki.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple PodcastWielki update Maców, iPhone 7 jet black i pierwsze testy Apple Watch Series 2:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Nikkei, za MacRumors

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: