Czego spodziewać się po dzisiejszej konferencji “Hello again”? Będzie “One more thing…”?

Tomek Czech   27 października 2016

apple-event-27-10

Przed nami długo oczekiwane odświeżenie linii Maców. A właściwie coś znacznie większego niż zwykłe “odświeżenie” – hasło z zaproszenia – “Hello again” sugeruje, że Apple może dzisiaj wyznaczyć nowy kierunek rozwoju swoich komputerów. Start konferencji o godzienie 19:00.

Czego dokładnie się spodziewamy?

berrolia

Trzy nowe MacBooki

To właściwie jedyna rzecz, której jesteśmy niemal pewni przed konferencją – według najnowszych informacji, Apple zaprezentuje dzisiaj trzy nowe modele swoich laptopów:

  • Nowy MacBook Pro

Dwa z trzech nowych komputerów to 13- i 15-calowy MacBook Pro.

Nowy Pro ma być lżejszy i cieńszy od poprzednich modeli, prawdopodobnie będzie też dostępny w kilku wersjach kolorystycznych (m.in. srebrnej, złotej, gwiezdnej szarości). Czy pojawi się również w matowej czerni, jak iPhone 7? (Bo modelu jet black nikt o zdrowych zmysłach się chyba nie spodziewa…)

MacBook Pro ma być wyposażony w Touch ID, Magic Toolbar – dodatkowy wyświetlacz nad klawiaturą (którego zdjęcia już wyciekły), procesor Intel Skylake, wydajniejszą grafikę AMD Polaris, klawiaturę z mechanizmem motylkowym, większy gładzik i porty USB-C/Thunderbolt 3.

Prawdopodobnie nie będzie posiadał fizycznego przycisku Escape.

Wszystko, co do tej pory wiemy o nowym MacBooku Pro znajdziesz tutaj i tutaj.

thinkapple-300x300-dragonfly

  • MacBook/MacBook Air

Trzecim z nowych modeli jest 13-calowy MacBook… No właśnie – albo po prostu MacBook, czyli nieco większa wersja obecnego MacBooka 12″ z Retiną, albo odświeżona wersja MacBooka Air. Albo i jedno i drugie, czyli 13-calowy laptop o wyglądzie MacBooka, ale nazwany “MacBook Air”.

Wcześniejsze doniesienia mówiły, że Apple odświeży linię Air – model 13″ ma zostać wyposażony w port(y) USB-C i wydajniejszą grafikę, a model 11″ma zniknąć z oferty.

iMac i monitor 5K

Dwa wiarygodne źródła – Bloomberg oraz BuzzFeed – donosiły, że Apple zaprezentuje też nowy model iMaca. Nie wiemy o nim nic poza tym, że ma posiadać nową, bardziej wydajną grafikę AMD.

Bloomberg informował też, że we współpracy z LG Apple pracuje nad monitorem Cinema Display 5K – następcą Thunderbolt Display.

Informacje te potwierdził analityk Ming-Chi Kuo, ale według niego oba produkty nie są one jeszcze gotowe i nawet jeśli zostaną dzisiaj zaprezentowane, nie trafią do sprzedaży w tym roku.

USB-C -> MagSafe

Apple może też zaprezentować nowy kabel zasilający z końcówką MagSafe lub adapter USB-C -> MagSafe.

Mac mini i Mac Pro

Nie spodziewamy się całkowicie odmienionych modeli, ale “odświeżenie” zarówno mini, jak i Pro jest możliwe

Aplikacja na Apple TV

Apple nie zapomina o telewizji – podczas konferencji ma zaprezentować nową aplikację na Apple TV – “inteligentny przewodnik”, który zaoferuje nam spersonalizowane sugestie dotyczące filmów i seriali na podstawie tego, co oglądaliśmy dotychczas. Wyświetli je wszystkie w jednym miejscu, dzięki czemu nie będziemy musieli nieustanie “przeskakiwać” pomiędzy aplikacjami.

***

To w zasadzie wszystko, o czym słyszeliśmy w kontekście dzisiejszej konferencji.

Nie spodziewamy się:

  • nowych iPadów  – mają pojawić się wiosną 2017 r.;
  • ogłoszenia daty rynkowego debiutu słuchawek AirPods – Apple zapowiedziało wczoraj, że pojawią się one w sprzedaży później, niż początkowo podawano.

One more thing…

Przed wrześniową konferencją obstawiałem, że “Jeszcze jedną rzeczą…” mógł być inteligentny asystent domowy, podobny do Amazon Echo i Google Now. Nie zmieniam zdania – jeśli w ogóle pojawi się “One more thing…” to dalej stawiam właśnie takie urządzenie.

Przeczytaj też: Czy Apple sprzedaje przestarzałe komputery?

Konferencja rozpocznie się o godzinie 19:00. Będzie transmitowana na żywo na stronie Apple i będzie ją można oglądać na wszystkich urządzeniach Apple (Mac, iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV 2/3/4) oraz na PC i Androidzie.

ThinkApple będzie na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia z konferencji. Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji o nowych produktach.

Thinkapple_logos

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: