Prezes Sharpa potwierdza zastosowanie ekranu OLED w iPhonie 8. Trafi tylko do modelu Plus?

Marek Twejn   29 października 2016

iphone8-concept-768x430

Czy po premierze iPhone’a 8 różnica pomiędzy modelem 4,7″ a 5,5″ będzie jeszcze większa? Nikkei informuje dzisiaj, że prezes Sharpa,  Tai Jeng-wu potwierdził właśnie, że Apple zamierza zastosować wyświetlacz OLED w przyszłym iPhonie. Japoński serwis przypomina, że według jego wcześniejszych doniesień, tylko model 5,5-calowy będzie wyposażony w taki ekran.

Tai Jeng-wu zdradził plany Apple podczas przemówienia do studentów uniwersytetu Tatung, podczas ceremonii przyznania mu tytułu doktora honoris causa.

W sierpniu Sharp został przejęty przez Faxconn, głównego azjatyckiego partnera Apple.

Przed premierą iPhone’a 7 jedynymi różnicami pomiędzy mniejszym i większym modelem była optyczna stabilizacja obrazu i tryb portretowy, dostępne tylko w wersji Plus. 4,7-calowy iPhone 7 otrzymał optyczną stabilizację obrazu, ale podwójna kamera z zoomem optycznym trafiła tylko do modelu Plus. Czy również tylko większa wersja iPhone’a zostanie wyposażona w ekran OLED?

Wcześniejsze raporty – DigiTimes oraz analityka Ming-Chi Kuo – przewidywały pojawienie się w 2017 r. iPhone’a wyposażonego w ekran AMOLED o przekątnej 5,8″. Nie wspominano nic o wersji 4,7″. Nie wiadomo też, czy wersja 5,8″ miałaby zastąpić model 5,5″, czy byłaby trzecim modelem.

Apple ma w przyszłym roku zupełnie odmienić dizajn iPhone’a wyposażając go w ekran edge-to-edge. Dzięki temu rozmiary wyświetlaczy mogłoby się zwiększyć, a telefon jako całość pozostałby tej samej wielkości. Ekrany mogą też pozostać takie same, co spowodowałoby zmniejszenie rozmiaru iPhone’a.

Kilka dni temu Nikkei donosiło, że w 2017 r. pojawi się trzeci, 5-calowy model iPhone’a. Te informacje zdementował jednak AppleInsider, którego źródła informują, że w przyszłym roku rozmiary ekranów nie zmienią się – ponownie zobaczymy modele 4,7- i 5,5-cala.

Pojawiają się też doniesienia, że zastosowanie wyświetlaczy OLED będzie dla Apple jedynie tymczasowym rozwiązaniem i w kolejnych modelach iPhone’ów i Apple Watchy znajdziemy ekran w technologii microLED. Panele micrLED mogą być nawet 30 razy jaśniejsze od paneli OLED, są też od nich cieńsze, lżejsze i bardziej energooszczędne. Pozwalają na wyświetlenie szerszej gamy kolorów i uzyskanie większych rozdzielczości.

300x300-oslo

OLED, czyli dokładnie to, czego potrzebuje (przyszły) iPhone

Więcej o iPhonie 8:

Źródło: Nikkei

Z miłości do Apple

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: