5,8-calowy wyświetlacz OLED w iPhonie 8 z 5,1″-5,2″ powierzchni aktywnej – raport

Tomek Czech   17 listopada 2016

ip8_03

Analityk Ming-Chi Kuo potwierdził dzisiaj swoje wcześniejsze doniesienia, że Apple zaprezentuje w przyszłym roku iPhone’a z 5,8-calowym wyświetlaczem OLED. Według niego, ekran ten będzie miał jednak około 5,1″-5,2″ powierzchni aktywnej, ze względu na “specyficzny dizajn” nowego telefonu. Prawdopodobnie chodzi o to, że wyświetlacz będzie zakrzywiony na krawędziach: jego przekątna mogłaby wynosić 5,8″, ale “powierzchnia użytkowa” ograniczona byłaby tylko do centralnej części panelu o przekątnej około 5,1-5,2-cala.

Kuo dodał też, że docierają do niego informacje, że w 2017 r. pojawi się również iPhone z 5-calowym wyświetlaczem. Ocenił jednak te informacje jako mniej wiarygodne. O 5-calowym iPhonie 8 donosił wcześniej japoński serwis Nikkei oraz analitycy Barclays Research.

Kuo potwierdził też swoje przewidywania, że obok iPhone’a z ekranem OLED, w przyszłym roku Apple zaprezentuje dwa nowe modele z wyświetlaczami LCD w dotychczasowych rozmiarach 4,7″ i 5,5″. Analityk prognozuje, że – tak, jak w tym roku – tylko większy model będzie wyposażony w podwójną kamerę.

Więcej o iPhonie 8:

Przeczytaj też: iPhone wyłącza Ci się na chłodzie? Zobacz co zrobić

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors
Grafika: Veniamin Geskin

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: