iPhone 8: ekran edge-to-edge w rozmiarach 5″ i 5,8″?

Marek Twejn   13 listopada 2016

iphone-8-concept

Według analityków Barclays Research, w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek dwa modele bezramkowego iPhone’a 8 z zakrzywionymi wyświetlaczami w rozmiarach 5″ i 5,8″. Analitycy twierdzą też, że tylko większy model będzie wyposażony w ekran OLED.

berrolia

To już kolejne potwierdzenie doniesień zarówno o tym, że przyszłoroczny model będzie posiadał ekran edge-to-edge, jak i o tym, że rozmiary wyświetlacza w obu modelach zwiększą się o 0,3″.

O bezramkowej (lub “prawie bezramkowej”) konstrukcji iPhone’a 8 jako pierwszy poinformował niezawodny analityk Ming-Chi Kou, a potem potwierdził to m.in. The New York Times. Apple posiada już patenty na wbudowanie w ekran czytnika linii papilarnych Touch ID oraz czujnika oświetlenia zewnętrznego. Pozostaje jeszcze umieszczenie w wyświetlaczu kamery FaceTime i głośnika. Dobrze poinformowany John Gruber z Daring Fireball zdradził, że docierają do niego plotki, że Apple znalazło sposób także na to. Nowy iPhone ma być też wyposażony w skaner tęczówki.

Pierwsze informacje o nowym iPhonie w rozmiarze 5,8-cala podał już ponad pół roku temu DigiTimes. Potem doniesienia te potwierdził Kuo.

O iPhonie 8 z wyświetlaczem 5″ informował z kolei w październiku japoński serwis Nikkei.

Jest bardzo prawdopodobne, że dzięki zastosowaniu nowej, bezramkowej konstrukcji nowe iPhone’y będą mniejsze niż obecne modele, mimo że będą wyposażone w większe wyświetlacza. Tak twierdzi Ming-Chi Kuo, według którego iPhone 8 w rozmiarze 5,8-cala będzie jako całość mniejszy niż obecny 5,5-calowy model Plus.

Nowy iPhone ma posiadać szklaną konstrukcję i mieć możliwość ładowania bezprzewodowego.

To właśnie jeden z analityków firmy Barclays – Mark Moskowitz, twierdzi, że przyszłoroczny iPhone nie będzie się nazywał 7s – zamiast tego, po tegorocznym iPhonie 7, w 2017 r. Apple wprowadzi na rynek od razu iPhone’a 8.

Więcej o iPhonie 8:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: