Raport: trzy nowe modele iPada Pro w marcu 2017 r.

Tomek Czech   14 listopada 2016

ipad-pro-2017-venya-geskin

Analitycy Barclays Research – Ci sami, którzy podali nowe informacje na temat iPhone’a 8 – mają też kilka informacji o nowych iPadach. Według nich, w marcu 2017 r. Apple zaprezentuje trzy nowe modele iPada Pro: ulepszone wersje modeli 9,7″ i 12,9″ oraz nowy model z wyświetlaczem 10,9″.

berrolia

Z informacji uzyskanych od azjatyckich producentów podzespołów do sprzętu Apple wynika, że nowy iPad Pro 10,9″ ma mieć ten sam rozmiar co obecny model 9,7″, co oznacza, że prawdopodobnie będzie miał cieńsze ramki wokół wyświetlacza i zostanie pozbawiony przycisku Home. Czyżby była to próba generalna przed usunięciem tego przycisku z iPhone’a 8?

Pogłoski o nowym modelu iPada Pro pojawiały się już wcześniej, ale za każdym razem podawany był inny rozmiar wyświetlacza: według analityka Ming-Chi Kuo będzie to 10,5″, natomiast japońska MacOtakara donosiła, że ekran będzie miał rozmiar 10,1″.

W najnowszym raporcie analitycy Barclays podają też, że nowy iPad Pro 9,7″ będzie modelem “budżetowym”, co prawdopodobnie oznacza, że jego cena zostanie obniżona. Dokładnie to samo twierdził Kuo.

Według analityków Barclays, w 2017 r. nie pojawi się nowa wersja iPada mini – Apple dalej będzie produkował i sprzedawał zaprezentowanego we wrześniu 2015 r. iPada mini 4. Inaczej twierdził serwis MacOtakara: według jego informacji, Apple zaprezentuje nowego mini, który będzie się nazywał “iPad mini Pro”, natomiast nowy Pro w rozmiarze 10,1″ zastąpi obecnego iPada Pro 9,7″.

Wszystkie nowe iPady mają posiadać złącze Smart Connector, kamerę 12 MP,  cztery głośniki, wyświetlacz True Tone z szeroką gamą kolorów (P3) oraz gniazdo słuchawkowe minijack.

Według Bloomberga, Apple pracuje już nad nowymi funkcjami dla iPada Pro (pojawią się prawdopodobnie dopiero w iOS 11), które m.in. zwiększą możliwości Apple Pencil, którego będzie można używać w większej liczbie aplikacji (np. Mail, Safari, iMessage) i wielu innych miejscach systemu. Nowe modele iPada Pro mają być też wyposażone w ulepszony wyświetlacz, który umożliwi szybsze i płynniejsze zoomowanie czy scrollowanie.

Ming-Chi Kuo podawał, że w 2018 r. (albo “nieznacznie później”) zobaczymy zupełnie nowe, „rewolucyjne” modele iPadów z elastycznym ekranem AMOLED i zupełnie nowym dizajnem.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors
Grafika: Veniamin Geskin

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: