Shiller: Apple testowało i odrzuciło pomysł iMaca/MacBooka z dotykowym ekranem. Przejściówki? Żaden problem

Tomek Czech   14 listopada 2016

Wielu użytkowników od dłuższego czasu zadaje sobie pytanie, czy pojawi się w końcu Mac (iMac/MacBook) z dotykowym ekranem. Albo czy Apple połączy kiedyś iOS z macOS. Szefowie firmy z Cupertino wiele razy wspominali, że łączenie obu systemów operacyjych nie ma sensu, i że nie powinniśmy się spodziewać Maców z dotykowymi wyświetlaczami, ale chyba nigdy nie dali tego tak wyraźnie do zrozumienia, jak z okazji premiery nowych MacBooków Pro. W dzisiejszym wywiadzie dla Backchannel Phil Shiller przyznał, że Apple zbudowało nawet prototypy takich urządzeń i po wielu testach zrezygnowało z pomysłu doddanie dotykowego ekranu do Maca.

Mieliśmy przeczucie, że to się nie będzie działało. Ale co tam, mogliśmy się mylić, dlatego na przestrzeni lat nasz zespół wielokrotnie pracował nad takim rozwiązaniem. Dzięki temu nabraliśmy absolutnej pewności, że to by się nie sprawdziło – powiedział Shiller.

Odnosząc się do pomysłu stworzenia iMaca z dotykowym ekranem, szef marketingu Apple w pośredni sposób wyraził też swoją opinię o zaprezentowanym niedawno Microsoft Studio:

Musimy myśleć o całej platformie. Zastosowanie multi-touch w laptopie by nie wystarczyło, bo wtedy desktop nie działałby w ten sam sposób. A wprowadzenie komputera stacjonarnego z multi-tocuh byłoby katastrofą. Czy możesz sobie wyobrazić wymachiwanie ręką w powietrzu żeby używać dotykowego ekranu w iMacu? To byłby absurd. 

Shiller odniósł się też do wzbudzającej kontrowersje sprawy przejściówek: twierdzi on, że większość użytkowników nie będzie ich potrzebowała, natomiast dla tych, którzy jednak będą, adaptery są łatwo dostępne.

Powiedział też, że Apple stworzyło nowego MacBooka Pro z myślą o przyszłości, a USB-C będzie powszechnie obowiązującym standardem za około 5 lat.

Jesteśmy całkowicie przekonani, że podjęliśmy właściwie decyzje – dodał Shiller i zaznaczył, że największymi krytykami nowych Pro są osoby, które ich jeszcze nie używały.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przejściówki i innowacja, czyli czego nie rozumieją krzykacze

Podobne tematy:

Źródło: Backchannel
Grafika: Zorro Macsk II Touchscreen

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: