MacBook Pro zdecydowanie najlepiej sprzedającym się laptopem w tym roku; 7x popularniejszy od MacBooka 12″

Tomek Czech   9 listopada 2016

recent-laptop-launches-1

“Psy szczekają, karawana jedzie dalej”.

Apple kazało nam długo czekać na nowe MacBooki Pro i wygląda na to, że po ich premierze “wygłodniali” użytkownicy masowo ruszyli na zakupy – nowe Pro rozchodzą się jak świeże bułeczki. Najpierw Apple poinformowało, ze sprzedaż nowego MacBooka Pro w internetowym sklepie Apple jest najwyższa w historii, a według dzisiejszego raportu Slice Intelligence, nowe Pro sprzedają się zdecydowanie lepiej, niż jakiekolwiek inne laptopy w tym roku.

berrolia

Z danych Slice Intelligence wynika, że w ciągu zaledwie 5 dni od premiery sprzedało się dużo więcej MacBooków Pro niż flagowych modeli innych firm przez wiele miesięcy. I to znaczniej więcej – np. 4x więcej niż Surface Book Microsoftu i 10x więcej niż Lenovo Yoga 900 czy ASUS Chromebook Flip przez ostatni rok!

W ciągu 5 dni sprzedało się też znacznie więcej nowych Pro niż laptopów Dell XPS przez dziesięć miesięcy od premiery! Dell XPS uchodzi za jednego z najpoważniejszych konkurentów MBP w świecie Windowsa.

macbookprosales

Według Slice Intelligence, nowe Pro sprzedają się też o niebo lepiej niż 12-calowy MacBook – przez pierwsze 5 dni kupiono tylko nieznacznie mniej najnowszych Pro niż MacBooka 12″ od jego premiery w kwietniu 2015 r., czyli przez półtora roku!

Badanie pokazało też, że 40% osób, które kupiły MacBooka (Air lub Pro) w 2014 r. od tego czasu zaopatrzyło się w komputer od konkurencji. Może to oznaczać zarówno przesiadkę na Windowsa, jak i to, że osoby te kupowały laptopa konkurencji jako swój drugi komputer lub w prezencie.

apple-to-pc-1

Slice Intelligence opiera swoje raporty na analizie zachowań konsumentów (zakupy online w grupie blisko 4,5 mln klientów), nie polega na danych przekazywanych przez sprzedawców.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przejściówki i innowacja, czyli czego nie rozumieją krzykacze

Więcej o nowym MacBooku Pro:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Slice Intelligence, za CNET, 9to5Mac

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: