Nowy MacBook Pro 15″ ma najszybszy dysk SSD na rynku?

Marek Twejn   1 listopada 2016

macbook-pro-2016-ssd

Computerworld zauważa, że nowy, 15-calowy MacBook Pro może mieć najszybszy dysk SSD spośród wszystkich komputerów dostępnych obecnie na rynku.

Z testów przeprowadzonych przez Computerworld w zeszłym roku wynikało, że już poprzedni model Pro – Retina z 2015 roku – osiągał bardzo duże prędkości odczytu i zapisu danych na dysku – odpowiednio 1,3 Gbps i 1,4 Gbps. Tegoroczny model ma być jeszcze szybszy.

berrolia

Według zapowiedzi Apple, nowy 15-calowy MacBook Pro ma osiągać prędkość odczytu 3,1 Gbps i zapisu 2,2 Gbps. Jeśli to się potwierdzi, będzie to najszybszy dysk spośród wszystkich montowanych obecnie w produkowanych seryjnie komputerach.

Dysk w modelu 13-calowym najnowszego Pro ma być jedynie minimalnie wolniejszy – odczyt: 3,1 Gbps; zapis – 2,1 Gbps.

Według Jeffa Janukowicza z IDC, firma z Cupertino osiąga takie wyniki dzięki zastosowaniu technologii PCIe/NVMe. Apple jako pierwsze użyło tej technologii na masową skalę i – według analityka Jima Handy’ego – wyprzedza w tym względzie konkurencję o około 2 lata.

Co ciekawe, według Re/code, tegoroczny MacBook Pro miał być wyposażony w jeszcze szybsze dyski od Intela, znane jako “Optane”, ale Intel nie wyrobił się z ich produkcją. Jednak nowe Pro zostały zaprojektowane tak, żeby móc użyć Optane w przyszłości, więc w modelach z 2017 r. powinniśmy spodziewać się jeszcze szybszych dysków SSD.

300x300-oslo

Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym MacBooku Pro

Przeczytaj też:

Posłuchaj najnowszego odcinka naszego podcastu – Nowy Pro, śmierć Aira i „przejściówki-gate”. 

ThinkApple Podcast jest dostępny w iTunes i SoundCloud. Możecie nas słuchać w Waszych ulubionych aplikacjach podcastowych na iOS, Maca czy Apple TV oraz w aplikacji SoundCloud na iOS.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Computerworld, za 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: