Tim Cook wysyła maila do pracowników w reakcji na wygraną Trumpa – “Nasze cele pozostają niezmienne. Idźmy naprzód razem!”

Marek Twejn   10 listopada 2016

apple-tim-cook

Wczoraj wieczorem Tim Cook wysłał do wszystkich pracowników maila, w którym odnosi się do sytuacji powstałej po zakończonej zwycięstwem Donalda Trumpa kampanii prezydenckiej. Szef Apple przypomina o wartościach, które są ważne dla firmy z Cupertino i apeluje o jedność.

Pełna treść maila:

berrolia

***

Drużyno,

Z wieloma z Was rozmawiałem dzisiaj o wyborach prezydenckich. W politycznym wyścigu, w którym kandydaci są tak bardzo różni od siebie i otrzymują zbliżoną liczbę głosów, nieuniknione jest, że rezultat takiej rywalizacji wzbudza w wielu z Was tak mocne uczucia.

Mamy bardzo zróżnicowany zespół pracowników, w którym znajdziemy zwolenników obydwu kandydatów. Niezależnie od tego, którego kandydata każdy z nas osobiście popiera, jedynym sposobem, żeby iść naprzód, jest pójście naprzód razem. Przypominają mi się słowa Dr. Martina Luther Kinga sprzed 50 lat: “Jeśli nie możesz latać, to biegnij. Jeśli nie możesz biec – idź. Jeśli nie możesz iść, to czołgaj się, ale bez względu na wszystko musisz posuwać się naprzód”. Ta rada jest ponadczasowa i przypomina nam, że wykonujemy dobrą robotę i zmieniamy świat na lepsze tylko wtedy, kiedy posuwamy się naprzód.

Mimo toczącej się dzisiaj dyskusji o niepewnej przyszłości, możecie być pewni, że cele Apple pozostają niezmienne. Nasze produkty łączą ze sobą ludzi na całym świecie i dostarczają naszym klientom narzędzi, dzięki którym mogą ulepszać nie tylko swoje życie, ale i świat wokół siebie. Nasza firma jest otwarta dla wszystkich. Jesteśmy dumni ze zróżnicowania naszego zespołu w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie – nie ma znaczenia to, jak wyglądają, skąd pochodzą, jakiej są wiary czy kogo kochają.

Zawsze myślałem o Apple jako o jednej, wielkiej rodzinie i zachęcam Was do niepozostania obojętnym wobec Waszych współpracowników, którzy czują się dzisiaj zaniepokojeni.

Idźmy naprzód – razem!

Tim

***

Przeczytaj też:

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: