iPhone X i dwa modele iPhone’a 7s w 2017 – nowe informacje

Tomek Czech   18 stycznia 2017

Apple Insider dotarł do raportu Timothy’ego Arcuri – analityka z Wall Steet, który potwierdza, że w tym roku Apple zamierza wprowadzić na rynek trzy nowe modele iPhone’a: 7s i 7s Plus w dotychczasowych rozmiarach 4,7″ i 5,5″ oraz nowy model, najczęściej określany jako iPhone 8, którego analityk nazywa jednak “iPhone X”.

berrolia

iPhone X ma być wyposażony w wygięty wyświetlacz OLED 5,8″ edge-to-edge z wbudowanymi w niego głośnikiem, Touch ID i kamerą. Według analityka, Apple zdecyduje się na użycie optycznego czytnika linii papilarnych od Synaptec (firma niedawno zaprezentowała go na targach CES).

Arcuri przewiduje też, że iPhone X będzie posiadał funkcję rozpoznawania twarzy i gestów dzięki nowym sensorom – laserowemu i podczerwieni, umieszczonymi obok przedniej kamery. Wcześniej wielokrotnie pojawiały się doniesienia, że nowy iPhone zostanie wyposażony w skaner tęczówki.

Analityk potwierdza też informacje, że nowego iPhone’a będzie można ładować bezprzewodowo.

Co ciekawe, nie wyklucza on, że w wyświetlacze OLED zostaną wyposażone również modele 7s i 7s Plus. Ming-Chi Kuo wielokrotnie podawał, że takie ekrany trafią jedynie do 5,8-calowego modelu 8/X.

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy nazwę “iPhone X” – na początku stycznia projekt tak nazwanego nowego modelu iPhone’a stworzył Imran Taylor (zobacz projekt).

Warto też przyjrzeć się projektowi stworzonemu przez serwis Handy-Abovergleich, który jest bardzo dobrym podsumowaniem wszystkich doniesień o nowym iPhonie.

Więcej o iPhonie 7s/8/X:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple Insider

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: