Szklany iPhone 8 z ekranem AMOLED, USB-C, skanerem tęczówki i iPhone 8 Pro ze wsparciem dla Apple Pencil – projekt

Tomek Czech   17 stycznia 2017

Projektanci coraz częściej robią użytek z doniesień o nowych produktach Apple, dzięki czemu mamy okazję zobaczyć jak wyglądałby nowy sprzęt, gdyby te doniesienia się potwierdziły. Serwis Handy-Abovergleich wziął na warsztat plotki o iPhonie 8, którego premiera spodziewana jest we wrześniu i na tej podstawie przygotował spektakularną wizualizację telefonu. Stworzył też projekt iPhone’a 8 Pro wspierającego Apple Pencil.

berrolia

Według projektantów, iPhone 8 będzie posiadał dizajn znany z iPhone’a 4/4S – szklany przedni i tylny panel obudowy zostaną połączone ramą ze stali nierdzewnej. Nowy telefon byłby dostępny w sześciu różnych wykończeniach i wersjach kolorystycznych.

Wszystkie trzy modele nowego telefonu są wyposażone w podwójną kamerę 16 MP. Obydwa obiektywy posiadają optyczną stabilizację obrazu i światło przesłony f/1,7. Kamera FaceTime robi zdjęcia o rozdzielczości 8 MP.

Ekran AMOLED edge-to-edge pozwala na wyświetlanie niezmiernie żywych, ale realistycznie odwzorowanych kolorów i czerni o niespotykanej dotąd w smartfonach głębi.

Skaner tęczówki jest kolejnym obok Touch ID sposobem na szybkie odblokowanie telefonu i pozwala zwiększyć bezpieczeństwo urządzenia. Funkcja działa nawet przy założonych soczewkach i okularach. Przycisk Home ze skanerem linii papilarnych Touch ID jest wbudowany w ekran.

Port Lightning zostaje zastąpiony przez szybki port USB-C.

Nie może też zabraknąć ładowania bezprzewodowego – działał na odległość do 3 metrów. Ładowarka sprzedawana jest osobno.

Apple wprowadza też iPhone’a 8 w wersji Pro, z ekranem 5,8″ i wsparciem dla Apple Pencil.

Wszystko, co wiemy o iPhonie 7s/8:

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Wszystkie nowości od Apple, których spodziewamy się w 2017 r.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Handy-Abovergleich

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: