Program wymiany baterii może zostać rozszerzony na iPhone’a 6 (aktualizacja)

Tomek Czech   17 stycznia 2017

Aktualizacja: powołując się na własne źródła w Cupertino, Apple Insider twierdzi, że Apple nie zamierza rozszerzyć programu na iPhone’a 6, bo “nie ma do tego w tym momencie podstaw”.

***

W listopadzie Apple uruchomiło program darmowej wymiany wadliwych baterii w iPhone’ach 6s, które wyłączają się niespodziewanie mimo tego, że bateria jest dalej naładowana w kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu procentach. Japoński serwis MacOtakara donosi dzisiaj, że programem może zostać objęty również iPhone 6.

berrolia

Ucieszyłoby to z pewnością wielu użytkowników, którzy informowali, że dokładnie taki sam problemem dotyczy ich iPhone’a 6.

Niektórzy raportowali nawet, że z podobnym problem spotkali się w przypadku iPhone’a 5 i 5s.

W grudniu Apple przyznało, że problem wyłączających się bez powodu iPhone’ów nie dotyczy tylko modeli 6s. Zdaniem firmy, iPhone’y wyłączają się, by chronić elektronikę przed zbyt niskim napięciem.

Żeby dokładnie poznać przyczynę problemu, Apple opracowało narzędzie diagnostyczne, które dodało do jednej z udostępnionych w ostatnim czasie aktualizacji iOS 10. Być może właśnie po analizie dodatkowych danych zgromadzonych przez specjalne narzędzie, firma z Cupertino zdecyduje się na rozszerzenie programu wymiany baterii na inne urządzenia.

Apple zapowiedziało też, że jeśli błąd (choćby częściowo) leży po stronie software’u, to naprawi go w kolejnej wersji iOS.

Jeszcze w listopadzie firma udostępniła też narzędzie, za pomocą którego dowiemy się, czy bateria w naszym iPhonie może zostać bezpłatnie wymieniona. Ale jeśli Twój iPhone wyłącza się bez powodu i według narzędzia nie kwalifikuje się programu wymiany i tak warto zgłosić się do autoryzowanego serwisu Apple – jest szansa, że telefon zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy (dotarło do nas dużo informacji o takich przypadkach).

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Wszystkie nowości od Apple, których spodziewamy się w 2017 r.

Przeczytaj też: iPhone wyłącza Ci się na chłodzie? Zobacz co zrobić

Więcej informacji o programie bezpłatnej wymiany baterii w iPhonie 6s znajdziesz na stronie Apple.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: