Apple przyznaje, że problem z baterią dotyczy nie tylko iPhone’a 6s, szykuje aktualizację iOS

Marek Twejn   6 grudnia 2016

iphone6-ifixit

Apple przyznało, że problem wyłączających się bez powodu iPhone’ów nie dotyczy tylko modeli 6s – w oświadczeniu opublikowanym dzisiaj na chińskiej stronie wsparcia Apple czytamy, że firma jest świadoma, że nieprawidłowo mogą działać też iPhone’y, które nie zostały objęte programem bezpłatnej wymiany baterii (na program załapały się tylko iPhone’y 6s których bateria została wyprodukowana we wrześniu lub październiku 2015 r.).

berrolia

Zdaniem Apple, iPhone’y wyłączają się, by chronić elektronikę przed zbyt niskim napięciem. Ale żeby dokładnie poznać przyczynę problemu, firma z Cupertino przygotowuje aktualizację iOS, która ma zawierać narzędzie diagnostyczne mające gromadzić dodatkowe dane o pracy baterii i całego urządzenia. Dzięki niemu Apple przygotuje kolejną wersję iOS, która naprawi błąd.

Aktualizacja iOS 10 ze specjalnym narzędziem diagnostycznym ma być udostępniona w przyszłym tygodniu. Nie wiadomo tylko, czy będzie ona w stanie naprawić błąd, czy program wymiany baterii zostanie rozszerzony na inne iPhone’y. Wielu użytkoników modeli innych niż 6s również skarży się wyłączenie się telefonu bez powodu.

W listopadzie Apple uruchomiło program darmowej wymiany wadliwych baterii w iPhone’ach 6s. Udostępniło też narzędzie, za pomocą którego dowiemy się, czy bateria w naszym iPhonie może zostać bezpłatnie wymieniona.

Sprawdź, czy Twój iPhone kwalifikuje się do bezpłatnej wymiany baterii

thinkapple-300x300-dragonfly

Przeczytaj też:

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – przez iTunes, na SoundCloud lub po prostu tutaj:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Gizmodo
Zdjęcie: iFixit

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: