Apple Watch sprzedaje się świetnie, coraz bardziej dominuje rynek

Tomek Czech   6 grudnia 2016

watchos-3-apple-watch

Zgodnie z tym, czego należało się spodziewać, Apple Watch coraz bardziej dominuje rynek smartwatchy i urządzeń ubieralnych pod względem zysków ze sprzedaży, dokładnie tak, jak robi to iPhone i Mac : Tim Cook oświadczył dzisiaj, że w pierwszym tygodniu sezonu świątecznego sprzedaż Apple Watcha była najwyższa w historii, a jego słowa potwierdził najnowszy raport firmy analitycznej Slice Intelligence.

berrolia

Według Cooka, Apple Watch sprzedaje się “rewelacyjnie” i będzie w tym roku jednym z najpopularniejszych prezentów gwiazdkowych. Szef Apple dodał, że obecny kwartał (październik-grudzień 2016 r.) pod względem wysokości sprzedaży będzie prawdopodobnie najlepszym kwartałem w historii Apple Watcha.

Potwierdzają to dane zebrane przez Slice Intelligence: z raportu wynika, że w listopadzie Apple Watch miał ogromny, bo aż 46-procentowy udział w rynku urządzeń noszonych, jeśli chodzi o dochód ze sprzedaży online. Drugie miejsce zajął Fitbit (31,9%), trzecie Garmin (8,1%), a czwarte Samsung (4%).

Co ciekawe, Apple zwiększyło udział w rynku w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku: z 37% do 46,6%.

slice-aw-2016

300x300-oslo

Więcej o Apple Watchu:

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – przez iTunes, na SoundCloud lub po prostu tutaj:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Reuters, AppleInsider

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: