iPhone zgarnia ponad 100% zysków ze światowego rynku smartfonów

Marek Twejn   4 listopada 2016

porownanie-iphone-7-6s

Wczoraj pisaliśmy, że firmie z Cupertino przypada aż 60% wszystkich dochodów ze światowego rynku komputerów osobistych, a dzisiaj pojawiła się jeszcze ciekawsza informacja – według szacunków Tima Longa z BMO Capital Markets, w ostatnim kwartale Apple miało 103,6% udziału w zyskach światowego rynku smartfonów.

berrolia

Jak to możliwe, żeby zgarnąć więcej niż 100%? Stało się tak dlatego, że większość pozostałych producentów odnotowała starty (zyski Apple były większe niż zysk netto – czyli w tym wypadku strata – całego rynku).

Złe wyniki Samsunga były spowodowane głównie koniecznością wycofania z rynku Galaxy Note 7. Największe starty poniosło zaś LG i HTC.

Wynik Apple robi jeszcze większe wrażenie jeśli weźmiemy pod uwagę, że jeśli chodzi o liczbę sprzedanych sztuk telefonów, w ubiegłym kwartale firmie z Cupertino przypadło jedynie 12,1% udział w rynku. Niemal cała reszta – 87,5% – przypada urządzeniom z Androidem.

300x300-oslo

Przeczytaj też: 

Posłuchaj najnowszego odcinka naszego podcastu – Nowy Pro, śmierć Aira i „przejściówki-gate”. 

ThinkApple Podcast jest dostępny w iTunes i SoundCloud. Możecie nas słuchać w Waszych ulubionych aplikacjach podcastowych na iOS, Maca czy Apple TV oraz w aplikacji SoundCloud na iOS.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Investor’s Business Daily

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: