Okrągły Apple Watch? Patenty przyznane Apple wskazują na prace nad urządzeniem z okrągłym wyświetlaczem

Tomek Czech   1 grudnia 2016

okragly-apple-watch

Czy możemy się spodziewać Apple Watcha z okrągłą tarczą? W niedalekiej przyszłości raczej nie, ale ostatecznie nie jest przecież niemożliwe, że Apple zdecyduje się kiedyś na taki krok. Dwa patenty, które zostały przyznane firmie z Cupertino wskazują, że Apple co najmniej badało możliwość wykorzystania okrągłego ekranu w urządzeniu noszonym.

berrolia

Oba patenty są co prawda zatytułowane “Urządzenia elektroniczne mające zaokrąglone krawędzie”, ale dołączone schematy graficzne pokazują, że chodzi przede wszystkim o okrągły wyświetlacz. Patenty wskazują, że Apple prowadziło prace nad takimi urządzeniami jeszcze w styczniu tego roku.

W obu dokumentach Apple skupia się na opisie technologii zasilania okrągłych wyświetlaczy i rozmieszczeniu kontrolerów ekranu. Proponuje też nieco inny niż na prostokątnym wyświetlaczu sposób ułożenia pikseli, który pozwoliłby efektywniej wykorzystać aktywną przestrzeń okrągłego wyświetlacza.

circular-device

Po premierze Apple Watcha Jony Ive przyznał, że pracując nad nim jego zespół rozważał możliwość zastosowania okrągłej tarczy. Ostatecznie jednak zdecydowano się na prostokątna i raczej nie należy się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości projektanci Apple wrócą do pomysłu okrągłego wyświetlacza w zegarku. Ale nie jest też wykluczone, że kiedyś Apple zdecyduje się na zaoferowanie użytkownikom obydwu wariantów.

Warto dodać, że kilka dni temu kolejny raz pojawiły się doniesienia, że Apple jest zainteresowane wprowadzeniem na rynek nowego urządzenia monitorującego pracę serca, które prawdopodobnie naszone byłoby na nadgarstku. Mogłoby się ono pojawić na rynku już w 2017 r.

thinkapple-300x300-dragonfly

Przeczytaj też:

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: AppleInsider
Grafika: Alcion Design

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: