Słuchawki AirPods na liście największych wynalazków 2016

Tomek Czech   5 grudnia 2016

airpods-wireless_large

AirPodsy nie trafiły jeszcze na półki sklepowe, ale zdążyły już trafić na listę “25 największych wynalazków 2016 r.”, którą ogłosił Times. Dziennikarze tygodnika uznali, że słuchawki Bluetooth od Apple “sprawiają, że bezprzewodowość jest cool” i mogą stać się symbolem ery wireless, której umownym początkiem byłoby usuniecie gniazda minijack z iPhone’a.

berrolia

Times docenił fakt, że słuchawki wyczuwają, kiedy mamy je w uszach i przestają grać, kiedy je wyjmujemy. Za najlepszą funkcję uznano automatyczne, niezwykle proste parowanie z iPhonem i innymi urządzeniami, bez konieczności grzebania w Ustawianiach.

Według Apple słuchawki maja jeszcze więcej “emejzingu”:

AirPods – niespotykana kombinacja absolutnej prostoty i wyrafinowanej technologii. Biała magia.

AirPods kojarzysz z urządzeniem jednym stuknięciem. Odtąd startują automatycznie, od razu połączone z odtwarzaczem. Korzystanie z nich jest równie proste.

Wszystkie swoje niesamowite możliwości AirPods zawdzięczają zaprojektowanemu przez Apple procesorowi W1. To dzięki niemu łączność bezprzewodowa jest tak stabilna i szybka, a połączenia niezawodne i wolne od zakłóceń. Czip W1 znakomicie zarządza też wydajnością baterii, pozwalając na słuchanie muzyki przez 5 godzin bez doładowywania.

Wiedzą, kiedy rozmawiasz…

Specjalny przyspieszeniomierz współpracujący z parą mikrofonów kształtujących wiązkę dźwiękową wykrywa, kiedy mówisz. Szum otoczenia jest wtedy eliminowany, a mikrofony koncentrują się na Twoim głosie.

I kiedy słuchasz…

Czujniki optyczne i przyspieszeniomierze współpracują z procesorem W1, automatycznie sterując dźwiękiem i mikrofonem tak, że w każdej chwili możesz używać obu lub tylko jednej słuchawki. Te same elementy uruchamiają odtwarzanie, gdy słuchawki znajdą się w uszach.

AirPods działają przez 5 godzin bez doładowywania, co jest rekordowym osiągnięciem.3 A dzięki kolejnym ładowaniom z etui czas działania jest dłuższy niż 24 godziny, więc na pewno nie zabraknie im energii wcześniej niż Tobie.4 Chcesz je szybko podładować? Zaledwie kwadrans w etui wystarczy na 3 godziny słuchania.5 A żeby sprawdzić poziom naładowania baterii, po prostu zbliż AirPods do iPhone’a.

Każdy akord i każdy akustyczny detal. Niezależnie czy słuchasz muzyki, oglądasz film, czy robisz coś jeszcze innego, AirPods zawsze przenoszą bogaty, wysokiej jakości dźwięk w formacie AAC. A dwa mikrofony kształtujące wiązkę akustyczną eliminują szum otoczenia, dzięki czemu doskonale Cię słychać, gdy rozmawiasz przez telefon.

Premiera słuchawek miała odbyć się pod koniec października, ale Apple wielokrotnie ją przesuwało i nie podało nowej, oficjalnej daty debiutu. Kilka dni temu Tim Cook w mailu do klienta napisał, że AirPodsy mają pojawić się w sprzedaży “w ciągu kilku tygodni”.

thinkapple-300x300-dragonfly

Przeczytaj też:

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – przez iTunes, na SoundCloud lub po prostu tutaj:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Time

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: