iPhone 8 z nową technologią dotykową i zakrzywionym, plastikowym wyświetlaczem OLED – raport

Tomek Czech   18 grudnia 2016

iphone8-concept-768x430

Według The Korea Herald, “wszystkie modele iPhone’a 8 z wyświetlaczem OLED będą miały zakrzywiony ekran”. Serwis dodaje, że wyświetlacz OLED będzie plastikowy – nie szklany, i że dostarczy go Samsung.

Plastikowe panele OLED wykorzystywane w smartfonach są często zakrzywiane na krawędziach (np. w Galaxy S7 Edge), natomiast szklanych paneli używa się najczęściej w przypadku płaskich ekranów.

Według źródeł The Kora Herald, Apple może zastosować w wyświetlaczu nową technologię dotykową, pozwalającą na aktywowanie dodatkowych funkcji przez dotkniecie zakrzywionej, “bocznej” części ekranu. Informatorzy dodają jednak, że firma z Cupertino może ostatecznie porzucić plany wprowadzenia tej technologii.

Największym problemem Apple w przejściu na ekrany OLED w iPhonie było znalezienie dostawcy, który byłby w stanie wyprodukować dostateczną ilość paneli. Ostatnie doniesienia wskazywały, że produkcją zajmie się Sharp, który niedawno został przejęty przez Foxconn. Jednak według The Kora Herald, dostarczeniem paneli OLED dla nowego iPhone’a zajmie się Samsung i dostarczy około 100 mln sztuk w pierwszym roku.

To około połowa ilości iPhone’ów sprzedawanych rocznie przez Apple. Drugą połowę będą zdaniem koreańskiego serwisu stanowiły modele z płaskim ekranem LCD od LG i JDI.

Warto zauważyć, że koreański serwis nazywa nowy model “iPhonem 8”. Trzeba też zwrócić uwagę na sformułowanie “wszystkie modele iPhone’a 8 z ekranem OLED”, które sugeruje, że Apple wprowadzi na rynek więcej niż jeden model nowego iPhone’a z takim wyświetlaczem.

Według ostatnich doniesień analityka MIng-Chi Kuo, Apple ma w przyszłym roku zaprezentować trzy modele nowego iPhone’a, w tym tylko jeden z ekranem OLED:

  • model 4,7″ z wyświetlaczem LCD, pojedynczą kamerą, szklaną obudową i ładowaniem bezprzewodowym;
  • model 5,5″ z wyświetlaczem LCD; podwójną kamerą, szklaną obudową i ładowaniem bezprzewodowym;
  • nowy model z zakrzywionym wyświetlaczem OLED 5,1″-5,2″, podwójną kamerą, całkowicie nowym dizajnem (prawdopodobnie z ekranem edge-to-edge z wbudowanym Touch ID i bez fizycznego przycisku Home), szklaną obudową, ładowaniem bezprzewodowym i lepszą specyfikacją niż pozostałe dwa modele.

Możliwe, że dwa pierwsze modele zachowają ten sam dizajn co iPhone 7 i zostaną nazwane “iPhone 7s” i “iPhone 7s Plus”.

300x300-oslo

Wszystko o iPhonie 7s/8:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Kora Herald, za MacRumors

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: