iPhone 8 z ramą ze stali nierdzewnej – raport

Tomek Czech   10 stycznia 2017

Już od prawie roku pojawiają się pogłoski o tym, że nowy model iPhone’a będzie posiadał szklaną obudowę – przedni i tylny panel obudowy mają być spięte metalową ramą, jak w iPhonie 4. Dzisiejszy raport Digitimes potwierdza te informacje i dodaje, że rama będzie wykonana ze stali nierdzewnej.

berrolia

Rama ta nie będzie powstawała w procesie wykrawania na maszynach CNC (jak miało to miejsce w przypadku iPhone’a 4/4S), ale powstanie w bardziej tradycyjnym procesie formowania metalu (kucie), co ma zapewnić jej większą wytrzymałość, ale też jest tańsze (o około 30-50%) i szybsze.

Produkcją stalowej ramy zajmą się Foxconn oraz amerykańska forma Jabil.

Według analityka Ming-Chi Kuo, wszystkie trzy modele tegorocznego iPhone’a (iPhone 7s, 7s Plus i iPhone 8) będą wyposażone w szklaną obudowę, która ma ułatwić bezprzewodowe ładowanie urządzenia.

Pojawiają się też jednak doniesienia mówiące o tym, że wygląd iPhone 7s i 7s Plus nie zmieni się w porównaniu z obecnymi modelami, a całkowicie nowy dizajn będzie posiadał jedynie iPhone 8 z zakrzywionym wyświetlaczem OLED.

Premiera tegorocznych iPhone’ów spodziewana jest we wrześniu.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Wszystkie nowości od Apple, których spodziewamy się w 2017 r.

300x300-oslo

Wszystko o iPhonie 7s/8:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes
Grafika: ConceptCreator

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: