Plotka: Apple pracuje z Carl Zeiss nad okularami AR

Tomek Czech   10 stycznia 2017

ZEISS Smart Optics (prototyp)

W listopadzie Bloomberg informował, że Apple myśli o wprowadzeniu na rynek cyfrowych okularów wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość (AR – Augmented Reality). Teraz potwierdza to Robert Scoble, popularny bloger i ekspert AR/VR: jego zdaniem, Apple tworzy takie okulary we współpracy z firmą Carl Zeiss – cenionym producentem sprzętu optycznego.

berrolia

Informacje mają pochodzić od jednego z pracowników niemieckiej firmy, według którego obie firmy pracują nad “lekkimi okularami AR/VR”, które mają pojawić się na rynku w tym roku.

Zdaniem Scoble’a, wyjaśniałoby to nieobecność urządzeń wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość na stanowisku Carl Zeiss na targach CES, mimo, że mieściło się ono w samym środku strefy AR.

Według informacji Bloomberga, cyfrowe okulary od Apple łączyłyby się bezprzewodowo z iPhonem i wyświetlały w polu widzenia noszącej je osoby obrazy oraz inne informacje, podobnie jak robiły to Google Glass.

Jednak zdaniem Bloomberga, okulary od Apple nie pojawią się w sprzedaży wcześniej niż w 2018 r.

W sierpniowym wywiadzie dla Washington Post Tim Cook przyznał, że Apple prowadzi intensywne prace w dziedzinie AR.

300x300-oslo

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Robert Scoble

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: