Raport: trzy nowe iPady w 2017

Tomek Czech   8 stycznia 2017

W najnowszym raporcie Ming-Chi Kuo potwierdza to, o czym donosił już pół rok temu – w 2017 r. Apple zaprezentuje trzy nowe iPady: 12,9-calowego iPada Pro 2, nową wersję iPada 9,7″ i zupełnie nowy model premium z cieńszymi ramkami wokół ekranu. Wcześniej Kuo podawał, że będzie miał on rozmiar 10,5″, ale teraz informuje tylko, że będzie to w granicach 10″-10,5″.

berrolia

Nowy iPad w rozmiarze 9,7″ ma być wersją “budżetową”, ale nie widaomo, czy będzie kosztował po prostu 499 dol., czyli tyle, ile kosztowały najtańsze wersje 9,7-calowych iPadów aż do pojawienia się iPada Pro w tym rozmairze (którego cena wzrosła do 599 dol.), czy Apple jeszcze bardziej obniży cenę.

Według Kuo, nowy iPad Pro 12,9″ oraz iPad w rozmiarze 10″-10,5″ będą wyposażone w procesor A10X w technologii 10nm, natomiast iPad 9,7″ otrzyma procesor A9 (choć w sierpniu analityk podawał, że będzie to procesor A9X, który znajdziemy obecnie  w obydwu modelach iPada Pro – 12,9″ i 9,7″).

We wcześniejszych doniesieniach o zupełnie nowym modelu iPada pojawiały się informacje o wielkości ekranu od 10,1″ do 10,9″.

Według analityków Barclays Research, model ten będzie jako całość wilkości obecnego modelu 9,7″, co oznacza cieńsze obramowanie wokół ekranu i – prawdopodobnie – brak przycisku Home.

Serwis MacOtakara podawał z kolei, że w tym roku możemy zobaczyć też iPada mini Pro, ale żadne inne źródło nie potwierdziło tych informacji.

Według Ming-Chi Kuo, nowe iPady pojawią sie w sprzedaży w drugim kwartale 2017 r., co pokrywałoby się z przewidywaniami analityków Barclays, że Apple zaprezentuje iPady w marcu. Jedyny nowy iPad, który pojawił się w ubiegłym roku – iPad Pro 9,7″, został przedstawiony właśnie podczas marcowej konferencji Apple.

Jednak według Digitimes, problemy z wyprodukowaniem odpowiedniej ilości sztuk procesora A10X przez TSMC mogą opóźnić premierę nowych iPadów.

Ming-Chi Kuo przewiduje też, że w 2018 r. (albo “nieznacznie później”) Apple zaprezentuje zupełnie nowe, „rewolucyjne” modele iPadów z elastycznym ekranem AMOLED, który miałby pozwolić na zastosowanie zupełnie nowego dizajnu.

300x300-oslo

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: