Raport: MacBook Pro z ekranem IGZO, będzie nowy MacBook Air

Tomek Czech   6 stycznia 2017

Według najnowszego raportu firmy analitycznej IHS, Apple przygotowuje się na spadek sprzedaży laptopów w 2017 r. – na ten rok firma z Cupertino zapewniła sobie dostawy 13,6 mln paneli LCD do swoich laptopów, czyli 16% mniej niż w poprzednim roku (16,2 mln). Głównym dostawcą ma pozostać LG.

Co ciekawe, w raporcie czytamy, że Apple zamówiło “tylko” 2,7 mln paneli dla MacBooka Air (w porównaniu z 6 mln w ubiegłym roku), bo nie będzie już produkowało 11-calowego MacBooka Air. Cała pula 2,7 mln paneli ma więc być przeznaczona dla modelu 13-calowego.

Spodziewaliśmy się, że nie będzie już nowego MacBooka Air, więc albo analitycy się mylą i owe 2,7 mln paneli to po prostu panele przeznaczone dla 12-calowego MacBooka, albo jednak zobaczymy odświeżony model 13-calowego Aira.

Jeszcze inna możliwość jest taka, że Apple zaprezentuje nową, 13-calową wersję MacBooka, bo i takie plotki pojawiały się w ubiegłym roku (choć prawdopodobnie dotyczyły 13-calowego MacBooka Pro bez Touch Bara).

IHS prognozuje też, że w drugim kwartale tego roku Apple zacznie stosować w MacBooku Pro ekrany IGZO TFT-LCD zamaist a-Si TFT-LCD. Wyświetlacze IGZO są bardziej energooszczędne i charakteryzują się wiekszym zagęszczeniem pikseli (większa rozdzielczość przy tym samym fizycznym rozmiarze ekranu).

Według raportu, firma z Cupertino zwiększyła zamówienie na panele dla MacBooka Pro z 8,8 mln w 2016 r. do 9,7 mln w 2017 r.

300x300-osloPodobne tematy:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes, za IHS

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: