Jakie nowe Maki zobaczymy w 2017? Bloomberg uchyla rąbka tajemnicy

Marek Twejn   22 grudnia 2016

mac-family

Kilka dni temu Tim Cook zapewnił, że Apple nie porzuciło stacjonarnych Maców i ma w planach wprowadzenie na rynek nowych, “świetnych” modeli. Jednak Mark Gurman z Bloomberga studzi nieco nasze oczekiwania – według niego, w 2017 r. nie powinniśmy sie spodziewać mocno odmienionych Maców.

berrolia

Zdaniem Gurmana, zarówno iMac, jak i 12-calowy MacBook doczekają się jedynie lekkiego odświeżenia. iMac ma zostać wyposażony w bardziej wydajną grafikę AMD i port(y) USB-C (Gurman wspominał o tym już w sierpniu tego roku). Premierę nowego iMaca w 2017 r. przewidywał też niemal bezbłędny analityk Ming-Chi Kuo.

W przypadku MacBooka spodziewane jest tylko standardowe przyspieszenie/zwiększenie wydajności (czyli najprawdopodobniej nieco szybszy procesor i dysk SSD, może więcej RAM).

Podobne standardowe odświeżenie ma czekać MacBooka Pro. Ale być może Pro zostanie też wyposażony w baterię nowego typu, zapewniającą dłuższy czas pracy – Gurman pisze, że miała być ona dodana już do obecnych modeli, ale nie przeszła decydujących testów i Apple wróciło do starej baterii. Jeśli inżynierowie rozwiążą problem z nową baterią, prawdopodobnie zobaczymy ją w przyszłorocznych Pro.

Według wcześniejszych doniesień, model MacBooka Pro z 2017 r. ma być mocno odświeżony – może zostać wyposażony w 32 GB RAM, wydajniejsze i bardziej energooszczędne procesory Canonlake, ekran OLED (lub microLED), zdecydowanie szybsze dyski SSD Intela znane obecnie pod nazwą „Optane”. Zdaniem Ming-Chi Kuo, w przyszłym roku Apple obniży tez ceny MacBooka Pro.

Być może w 2017 r. doczekamy się też nowego Maca Pro – według informacji Gurmana, jeden z inżynierów zaproponował przeniesienie jego produkcji do Azji, gdzie byłaby ona szybsza i łatwiejsza (oczywiście również tańsza, ale z artykułu wynika, że głównym problemem jest obecnie długi czas produkcji w USA).

AirPods: pierwsze wrażenia – dzień 1, dzień 2

300x300-oslo

Więcej o Macu:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bloomberg

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: