Apple patentuje technologię ładowania bezprzewodowego! Może trafić do nowego iPhone’a

Tomek Czech   22 grudnia 2016

ladowanie-bzeprzewodowe-apple

Apple otrzymało dziś patent na innowacyjną metodę bezprzewodowego ładowania urządzeń elektronicznych. To najmocniejszy dotąd dowód na to, że przyszłe urządzenia firmy z Cupertino będą posiadały możliwość ładowania indukcyjnego. W pierwszej kolejności technologia powinna trafić do nowego iPhone’a (7s/8), o czym od dłuższego czasu informuje analityk Ming-Chi Kuo.

berrolia

W przeciwieństwie do wielu swoich najpoważniejszych konkurentów, Apple nie zastosowało jeszcze technologii ładowania bezprzewodowego w iPhonie czy iPadzie, bo według firmy dostępne dotąd metody ładowania indukcyjnego nie tylko nie rozwązują żadnego problemu związanego z ładowaniem przewodowym, ale wręcz są od niego gorsze (m.in. wolne ładowanie i przegrzewanie się urządzeń).

W nowym patencie Apple wymienia dwie inne wady stosowanych dotychczas rozwiązań – mała powierzchnia, na której odbywa się ładowanie i konieczność umieszczenia urządzenia w ściśle określonym miejscu i w ściśle określonej pozycji (np. tylna część obudowy musi mieć kontakt z matą ładującą). Opracowana przez Apple technologia ma to zmienić – stacja bazowa będzie złożona z kilku nadajników generujących jednocześnie kilka pól magnetycznych, dzięki czemu “powierzchnia ładująca”  będzie znacznie większa, a urządzenie można będzie umieścić w dowolnej pozycji. Odbiorniki przesyłanego bezprzewodowo prądu będą mogły być umieszczone albo w stacjach dokujących, albo bezpośrednio w urządzeniu.

Co prawda przyznany dzisiaj firmie z Cupertino patent opisuje “system ładowania bezprzewodowego dla punktów sprzedaży” (czytaj: Apple Store’ów), złożony ze stołów, pod powierzchnią których umieszczona byłaby stacja ładowania bezprzewodowego, ale prawdopodobnie jest to tylko zabiegi zastosowany przez Apple, żeby nie przyznać wprost, że taki system może być użyty w każdym miejscu (np. w domach czy biurach), nie tylko w Apple Storach (chyba, że okaże się zbyt drogi dla kienta indywidualnego).

Według Ming-Chi Kuo, w 2017 r. Apple zaprezentuje trzy modele nowego iPhone’a – wszystkie będą posiadały możliwość ładowania bezprzewodowego i ułatwiającą je szklaną obudowę.

AirPods: pierwsze wrażenia – dzień 1, dzień 2

300x300-oslo

Podobne tematy:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: USPTO

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: