Tim Cook zapowiada wprowadzenie na rynek nowych, “świetnych” stacjonarnych Maców

Tomek Czech   20 grudnia 2016

nowy-imac-2015

Odpowiadając na pytanie jednego z pracowników Apple na firmowym forum, Tim Cook zapewnił, że Apple ma w planach wprowadzenie na rynek nowych, “świetnych” komputerów stacjonarnych. Szef Apple dodał, że nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Apple nie porzuciło pracy nad stacjonarnymi Macami.

Cook oczywiście nie sprecyzował, o które modele dokładnie chodzi (iMac? Mac Pro? Mac mini?), ani nie zdradził daty ich premiery.

Odniósł się za to do pytania o to, dlaczego stacjonarne Maki są wciąż istotne dla użytkowników – wśród powód wymienił m.in. większą wydajność, większą ilość pamięci RAM i miejsca na dysku oraz możliwość wyposażenia maszyny w większą ilość portów. Wspomniał także o tym, że niektórzy potrzebują większych ekranów, co może wskazywać, że Apple ma w planach wprowadzenie na rynek nowego iMaca (bo zewnętrzny ekran można przecież podpiąć nie tylko do Maca Pro czy mini, ale też do MacBooka).

W tym roku Apple nie zaprezentowało ani jednego nowego modelu stacjonarnego Maca. Jak wylicza MacRumors, ostatnia aktualizacja iMaca miała miejsce 433 dni temu, Maca mini – 795 dni temu, a Maca Pro –  1097 dni temu.

300x300-oslo

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: TechCrunch

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: