Toruń w mobilnym obiektywie – piąte spotkanie drugiej edycji Nozbe Mobile Photo Trip

Redakcja   8 stycznia 2017

Czas na piąte spotkanie z cyklu Nozbe Mobile Photo Trip – po Katowicach, Warszawie, Kielcach i Płocku, miłośnicy fotografii mobilnej spotkają się 14 stycznia w Toruniu.

Zapisy trwają do 8 stycznia do godziny 23:59.

ThinkApple jest patronem medialnym wydarzenia.

berrolia

Toruń. Miasto, które w powszechnej opinii kojarzy się z piernikami i Kopernikiem. A przecież to wspaniałe miasto, z zabytkowym średniowiecznym centrum (jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych kraju), szczycące się bogatą i pasjonującą kulturą.

Właśnie tę wyjątkową atmosferę i urok Torunia będą odkrywać fotograficy wykonujący zdjęcia wyłącznie za pomocą aparatu wbudowanego w telefon komórkowym czy tablet. W sobotę 14 stycznia zawita bowiem do Torunia Nozbe Mobile Photo Trip – comiesięczne spotkanie fotografów mobilnych z całego kraju.

– Chcemy promować fotografię mobilną, a przede wszystkim utalentowanych polskich autorów zdjęć, którzy nieustannie poprawiają swój warsztat odwiedzając miasta w całej Polsce i poszukując ciekawych kadrów – mówi Damian Kostka, pomysłodawca Mobile Photo Trip.

Uczestnicy nie tylko przejdą się ulicami Torunia, uwieczniając za pomocą telefonów życie i architekturę miasta, ale także odwiedzą kilka instytucji. Przed grupą swoje progi otworzą m.in. Dwór Artusa czy Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.

Ponad trzydziestka fotografów zrobi jednego dnia kilkaset zdjęć, które zostaną udostępnione w serwisie społecznościowym Instagram. Jednak Toruń to nie jedyne miasto, które znalazło się na mapie Nozbe Mobile Photo Trip. Mobilni fotograficy byli już m.in. w Płocku, Katowicach czy w Warszawie. A w planach są kolejne miasta: Białystok, Bydgoszcz, Kraków i czeska Praga.

Prowadząca spotkanie w Toruniu: Aleksandra Dąbrowska (Instagram: @_dabrowskaa).

Przyszła pani psycholog, zakochana w ludziach i czworonogach. Jak sama pisze, w fotografii mobilnej dopiero raczkuje, jednak zdecydowanie stawia na telefon, bo to on zawsze jest pod ręką. Pasjonuje ją przede wszystkim fotografia architektury, ale jej konto w serwisie Instagram wypełnione jest także zdjęciami bliskich jej osób i kotów, zawsze jednak są to wysmakowane estetycznie fotografie.

Nozbe Mobile Photo Trip 16|17 to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt.

Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Pierwsza edycja pokazała, że uczestnicy projektu generują duży ruch w mediach społecznościowych. Wydarzenia w ramach Mobile Photo Trip często były relacjonowane przez lokalne media, a inicjatywę wspierały miejskie i wojewódzkie instytucje.

Kolejne spotkania:

  • Białystok 4.02.2017
  • Bydgoszcz 18.03.2017
  • Kraków 1‐2.04.2017
  • Praga 6‐7.05.2017
  • Gdańsk 10‐11.06.2017

Więcej informacji:
facebook.com/MobilePhotoTrip
instagram.com/mobilephototrip
twitter.com/MobilePhotoTrip

Partnerzy:

MPT2_PARTNERS_BOX

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: