Rosną szanse na ładowanie bezprzewodowe na odległość w iPhonie 7s i iPhonie 8

Tomek Czech   5 stycznia 2017

Według bardzo wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo, wszystkie trzy modele tegorocznego iPhone’a (czyli najprawdopodobniej iPhone 7s, 7s Plus i iPhone 8) będą mogły być ładowane bezprzewodowo. Rosną szanse na to, że będzie to system ładowania na odległość WattUp od Energous.

berrolia

O współpracy Apple z Energous spekuluje się już od ponad roku. Niedawno porozumienie z tą firmą zawarł oficjalnie Dialog Semiconductor, długoletni partner Apple. Wczoraj, w rozmowie z The Verge, szef Energous – Steve Rizzone, przyznał, że firma zawarła kluczowe dla niej, “strategiczne porozumienie” z “jednym z największym producentów sprzętu elektronicznego na świecie”.

Rizzone nie chciał zdradzić o jaką firmę chodzi, ale dodał, że “może zagwarantować” rozmawiającemu z nim dziennikarzowi The Verge, że “ma sprzęt tej firmy na sobie, na swoim biurku i w swoim domu”. Komentatorzy nie mają wątpliwości, że chodzi o Apple.

Szef Energous powiedział, że system pojawi się w produktach jego partnera “przed końcem roku”. Pierwszymi urządzeniami wyposażonym w technologię bezprzewodowego ładowania na odległość mogłyby być więc nowe iPhone’y, których premiery spodziewamy się we wrześniu.

Porozumienie zawarte ze “strategicznym partnerem” daje tej firmie pierwszeństwo we wprowadzeniu tego rozwiązania na rynek. Nie wiadomo, ile czasu będzie musiało upłynąć, żeby z technologii opracowanej przez Energous mogły zacząć korzystać inni producenci.

Porozumienie pozwala zastosować system WattUp nie tylko w smartfonach, ale też w laptopach, tabletach, urządzeniach ubieralnych i “innych akcesoriach”, więc możliwość ładowania bezprzewodowego mógłby też otrzymać MacBook, iPad, Apple Watch, czy takie akcesoria jak Magic Keyborad, Magic Mouse, AirPods czy Apple Pencil.

System WattUp pozwala bezprzewodowo ładować urządzenia z odległości nawet 4,5 metra od stacji bazowej. Nadajnik może być wbudowany w inne urządzenie, np. laptopa. W przypadku Apple, mógłby znaleźć się np. w iMacu, MacBooku czy Apple TV.

300x300-oslo
Zobacz też: iPhone X na dziesiąte urodziny iPhone’a?

Wszystko o iPhonie 7s/8:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Verge

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: