iPhone 8 z szybkim ładowaniem i wybudzaniem ekranu przez dotknięcie

Tomek Czech   4 stycznia 2017

Po informacjach o iPhonie 7 w kolorze jet white i nowościach w iOS 10.3, Sonny Dickson ma dla nas kolejne rewelacje na temat przyszłych produktów Apple – jego zdaniem iPhone 8 może otrzymać możliwość szybkiego ładowania i funkcję “Tap to wake”, czyli wybudzanie ekranu przez dotknięcie go.

berrolia

O nowościach informuje w Forbsie Gordon Kelly, po rozmowie z Dicksonem, którego określa jako swojego “dobrego przyjaciela”.

Według Dicksona, do tegorocznych modeli iPhone’a trafi chip “Tristar 3 Hydra”, który umożliwi szybsze ładowanie telefonu. Niestety nie znamy więcej szczegółów, więc trudno powiedzieć, czy będzie to rzeczywiście szybsze ładowanie, niż jest możliwe teraz przy użyciu ładowarki o większej mocy, np. do iPada (zobacz – Jak szybciej ładować iPhone’a).

iPhone ma też w końcu otrzymać funkcję “Tap to wake”, czyli możliwość wybudzenia ekranu przez dotkniecie go. Funkcję tę posiada Apple Watch i niemal wszystkie telefony z Androidem. iOS 10 dodało funkcję “Podnieś, żeby obudzić”, która dostępna jest jedynie dla iPhone’ów z procesorem A9 lub nowszym.

Dickson potwierdza, że w tym roku zobaczymy trzy nowe modele: iPhone’a 7s i 7s Plus z dizajnem podobnym do obecnych modeli oraz całkowicie odmienionego iPhone’a 8. W technologię szybkiego ładowania mają być wyposażone wszystkie trzy nowe telefony, natomiast funkcja “Tap to wake” ma trafić tylko do iPhone’a 8.

Według analityka Ming-Chi Kuo, wszystkie trzy tegoroczne iPhone’y będą posiadały szklaną obudowę i wsparcie dla ładowania bezprzewodowego. Być może Apple wykorzysta nowatorską technologię ładowania na odległość (do 4,5 m), opracowaną przez Energous.

Zobacz też: iPhone X na dziesiąte urodziny iPhone’a?

300x300-oslo

Wszystko o iPhonie 7s/8:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Forbes

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: