Siri 2 tylko w najnowszym modelu iPhone’a (8/X)?

Marek Twejn   24 stycznia 2017

Digitimes potwierdza dzisiaj to, o czym mówi się od dawna – Apple zamierza w tym roku zaprezentować ulepszoną wersję Siri (określaną coraz częściej jako “Siri 2”), która zadebiutuje we wrześniu, wraz z premierą iPhone’a 8/X.

berrolia

Tajwański serwis przypomina, że w sierpniu 2016 r. Apple kupiło australijski startup Turi, który zajmował się uczeniem maszynowym. To przejęcie miało być ważnym krokiem w kierunku ulepszenia Siri.

Według źródeł Digitimes, w nową wersję asystenta głosowego mają być wyposażone tegoroczne modele iPhone’a. Czyżby miało to oznaczać, że Siri 2 będzie miała większe wymagania sprzętowe (np. bardziej wydajny procesor, lepsze mikrofony)? Gdy Siri debiutowała w 2011 r., działała jedynie na najnowszym modelu iPhone’a – 4S (Apple usunęło wtedy dotychczasową aplikację Siri z App Store). Jeśli jednak najnowsza wersja Siri nie będzie ograniczona do najnowszych iPhone’ów, to prawdopodobnie zobaczymy jej zapowiedź już na czerwcowej WWDC, wraz z prezentacją iOS 11.

We wrześniu ubiegłego roku Bloomberg informował, że Apple intensywnie pracuje nad ulepszeniem Siri w ramach projektu o roboczej nazwie “Invisible Hand”. Jego celem jest umożliwienie użytkownikom pełnej obsługi iPhone’a/iPada przy użyciu Siri – ale bez aktywowania jej interfejsu – w ciągu trzech lat .

Firma z Cupertino ma też pracować nad stacjonarnym asystentem głosowym na wzór Amazon Echo. Według Marka Gurmana z Bloomberga, w połowie zeszłego roku Apple znacznie przyspieszyło prace nad nowym urządzeniem, które ma się pojawić na rynku w 2017 r. Ma ono posiadać bardziej zaawansowane głośniki i mikrofony niż produkty konkurencji i może zostać wyposażone w system rozpoznawania twarzy.

300x300-oslo

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: