Jak włączyć Siri na Apple TV 4 w Polsce

Tomek Czech   19 listopada 2015

siri-po-polsku-nowe-apple-tv-4

Nie ma jeszcze oczywiście Siri w języku polskim i po zalogowaniu się do polskiego konta iTunes na Apple TV 4 funkcja Siri jest wyłączona. Ale żeby ją uruchomić – w języku angielskim lub innym, w którym jest dostępna – nie musimy mieć konta iTunes w innym kraju (np. US czy UK).

berrolia

Sposób na uruchomienie Siri bez logowania się do zagranicznego konta iTunes jest prosty, ale niezbyt oczywisty: oprócz zmiany języka systemu na obsługiwany przez Siri (Ustawinia -> Ogólne; nie trzeba zmieniać formatu regionu na polski), musimy udać się do

Ustawienia -> Konta -> iTunes i App Store

i zmienić kraj na taki, w którym dostępna jest Siri (obecnie Siri jest dostępna w ośmiu krajach: Australia, Francja, Hiszpania, Japonia, Kanada, Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania).

Teraz wystarczy tylko potwierdzić, że chcemy używać Siri.

Jeśli automatycznie nie wyświetli nam się taki komunikat (zdjęcie powyżej), Siri włączamy w Ustawienia -> Ogólne.

Po tych wszystkich operacjach zostaniemy co prawda wylogowani z polskiego Apple Store, ale będziemy mogli korzystać z funkcji asystenta głosowego.

Pamiętaj, że Siri na nowym Apple TV nie uruchamia się hasłem “Hey, Siri”, tylko poprzez krótkie przytrzymanie przycisku z ikoną mikrofonu.

Przeczytaj też: Apple TV 4 – pierwsze wrażenia

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Podobne tematy:

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: