Kabel Cheero Danboard Lightning (recenzja + kod rabatowy)

Mateusz Majewski   18 listopada 2015

cheero-danboard-lightning

Dzięki uprzejmości sklepu Mobilo, przez ostatnie dwa tygodnie testowałem kabel Danboard Lightning od firmy Cheero. Przez ten czas zdołałem wyrobić sobie zdanie o tym przewodzie i chciałbym się nim w tej recenzji podzielić.

berrolia

Kabel Cheero Danboard przychodzi do nas w dość ekonomicznym, papierowo-plastikowym opakowaniu. Producent pozwala nam wybrać spośród 4 wariantów długości: 25 cm, 50 cm, 100 cm (który testowałem) oraz 180 cm.

cheero-lightning-dlugosci

By zapewnić nietuzinkowy wygląd, przy projektowaniu kabla Cheero współpracowało bezpośrednio z twórcą postaci Danbo – końcówka USB ma kształt głowy tego kartonowego robota.

Wykonanie

Obudowa przy gnieździe Lightning jest masywna i nieco większa od oryginalnego przewodu Apple. Nie jest to jednak wada – Cheero wydaje się przez to dużo solidniejszy. Co ważne, mimo większych rozmiarów końcówki, mieści się ona w większości pokrowców, które testowałem.

cheero01

Kabel posiada certyfikat Apple MFi (Stworzone dla iPhone’a/iPoda/iPada), więc ośmiopinowa wtyczka nie różni się niczym od tej dołączanej do urządzeń Apple.

Przewód jest nieco grubszy oraz sztywniejszy od oryginalnego kabla Apple, a lekko szorstka, nylonowa powierzchnia daje wrażenie, że obcujemy z produktem premium. Właśnie dzięki temu kabel nie jest podatny na wygięcia i przerwania, z którymi boryka się duża część użytkowników Apple Lightning.

Grubość przewodu miała również kluczowe znaczenie w innym momencie: gdy trzymałem go w plecaku, ze względu na swoje wykonanie Danboard nie plątał się tam jak inne kable.

To, co w Cheero miało być najbardziej charakterystyczne i ciekawe, niestety nie jest przekonujące. Zakończenie kabla przy wyjściu USB nawiązuje do postaci Danbo – „oczy” postaci świecą się na czerwono po podłączeniu do zasilania, a na pomarańczowo, gdy dodatkowo podłączymy urządzenie.

Jednak wykonanie kostki pozostawia wiele do życzenia: końcówka jest krzywo spasowana, nieforemna i wydaje się dużo mniej solidna od reszty przewodu. Akurat tutaj grubsza konstrukcja, w połączeniu z pustym środkiem, daje wrażenie tandetności. Co więcej, krawędź portu USB nie jest nawet równoległa z boczną ścianą końcówki (widać to przy podłączaniu do laptopa). Dziwi to tym bardziej, że reszta kabla spasowana jest wzorowo!

Odczucia z używania

Kabel testowałem ponad 14 dni i używałem go w różnych warunkach. Muszę odnotować, że wszędzie spisywał się wzorowo. Podczas nocnego ładowania kabel był łatwo widoczny dzięki diodom, które dzięki temu, że jarzyły się dyskretnie, nie rozświetlały zbytnio okolicznych przedmiotów. Poza domem kabel świetnie spisywał się z powerbankiem i nie plątał się w plecaku z innymi przewodami.

Podsumowanie

Jeśli potrzebujecie wytrzymałego przewodu, a design Danboard jest dla Was przynajmniej akceptowalny, zdecydowanie polecam ten kabelek. Cheero zaoferowało nam wytrzymały, (prawie) wzorowo wykonany przewód z dwunastomiesięczną gwarancją.

Testowałem przynajmniej kilka popularnych kabli do iPhone’a i gdyby nie zaniedbania w wykonaniu końcówki USB, uznałbym Cheero za kabel idealny. A tak jest „tylko” najlepszym z nich.

Ceny Cheero Danboard:

  • 25 cm: 59,00 zł
  • 50 cm: 65,00 zł
  • 100 cm:  69,00 zł
  • 180 cm:  79,00 zł

Kabel Cheero Danboard jest dostępny w sklepie Mobilo. Znajdziecie tam też inne produkty Cheero oraz mnóstwo innych, ciekawych akcesoriów do sprzętu Apple.

Mamy dla Was specjalny kod rabatowy: wpisz “thinkapple” przy realizacji zamówienia, a otrzymasz 10% zniżki na wszystkie produkty Cheero, Nomad i Power Practical w sklepie Mobilo. Kod jest ważny do 9 grudnia.

***

Dziękujemy Mobilo za udostępnienie kabla do testów. 

W trosce o zachowanie obiektywizmu recenzji i uczciwość wobec naszych czytelników/ek, nigdy nie zatrzymujemy dla siebie testowanych sprzętów. Producenci/dystrybutorzy nie ingerują w treść naszych recenzji. 

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Inżynier Informatyki. Fotografuję, żegluję, programuję. Zdjęcia: instagram.com/mateuszmajewskicom

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: