Asystent domowy od Apple może być wyposażony w system rozpoznawania twarzy

Tomek Czech   28 maja 2016

facial-recognition

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia, że Apple planuje wprowadzenie na rynek nowego urządzenia – stacjonarnego “asystenta domowego”, na wzór popularnego w USA Amazon Echo i ogłoszonego niedawno Google Home. Według nowych informacji zdobytych przez CNET, urządzenie od Apple może zostać wyposażone w kamerę i system rozpoznawania twarzy, co odróżniałoby je od produktów konkurentów.

berrolia

Dzięki nowej technologii, urządzenie mogłoby rozpoznawać kto znajduje się w pomieszczeniu i automatycznie aktywować profil danego użytkownika, np. włączając odpowiednią muzykę, oświetlenie, czy dobierając odpowiednią temperaturę.

Rozpoznawanie twarzy mogłoby być również wykorzystane jako sposób potwierdzania tożsamości danej osoby, co byłoby niezbędne np. przy dostępie do prywatnych danych (np. skrzynka mailowa), obsłudze innych “inteligentnych” urządzeń domowych (np. alarmu, kamer) czy przy zakupach online.

“Stacjonarny asystent domowy”, zwany też “inteligentnym głośnikiem” (bo jest to jednocześnie głośnik Bluetooth) to urządzenie, z którym komunikujemy się wyłącznie głosowo w takim celu, w jakim obecnie używamy Siri w naszym telefonie czy zegarku. Z tym, że “asystent domowy” jest, jak sama nazwa wskazuje, zawsze dostępny dla wszystkich domowników.

VentureBeat informowało wczoraj, że zamiast tworzyć nowe urządzenie od podstaw, firma z Cupertino mogłaby zbudować “asystenta domowego” na bazie Apple TV.

CNET nie podaje dokładnej daty premiery “inteligentnego głośnika” od Apple. Nie wyklucza, że urządzenie mogłoby zadebiutować jeszcze w tym roku, ale jako bardziej prawdopodobną datę pojawienia się go na rynku podaje rok 2017.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

Źródło: CNET

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: