CIRQLEUI – projekt iOS 11 z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami

Tomek Czech   8 lutego 2017

Apple z pewnością nie przeniesie interfejsu Apple Watcha na iPhone’a, ale kilka rozwiązań, które pokazał ConceptsiPhone w swoim projekcie “iOS 11 CIRQLEUI” to całkiem sensowne pomysły.

berrolia

Po pierwsze, skumulowanie większej ilości ikon aplikacji na ekranie głównym rozwiązałoby problem przeskakiwania w prawo i lewo po kolejnych ekranach w celu uruchomienia danej aplikacji. Ikony najczęściej używanych aplikacji znajdowałaby się w pierwszym kręgu i były większe od tych rzadziej używanych, które umieścilibyśmy w dalszych kręgach.

Po drugie, na ekranie głównym pojawia się widżet z prawdziwego zdarzenia, czyli coś, na co wielu użytkowników iOS czeka od lat (i raczej nie chodzi im o taki rodzaj widżetu, który Apple wprowadziło w iOS 10). Widżet aktualnie lub ostatnio używanej aplikacji to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu moglibyśmy np. podejrzeć pewne informacje z danej aplikacji bez uruchamiania jej w trybie pełnoekranowym. A stąd już prosta droga do jednoczesnego działania dwóch takich widżetów, a potem do funkcji split-screen na iPhonie, czyli możliwości wyświetlania i używania dwóch aplikacji jednocześnie.

Taki widżet szczególnie przydałby się do obsługi aplikacji muzycznych, radiowych czy podcastowych, bo podawałby nam nie tylko informację, czego dokładnie w danym momencie słuchamy, ale też dałby nam dostęp do przycisków kontrolnych (np. następny/poprzedni utwór, głośniej/ciszej) bez konieczności rozwijania centrum sterowania.

A skoro już jesteśmy przy centrum sterowania –  w projekcie CIRQLEUI znowu wszystkie przyciski znajdują się na jednej karcie, co jest moim zdaniem wygodniejszym rozwiązaniem niż stosowanie kilka kart, co znamy z iOS 10.

Nie ma wątpliwości, że nie tak będzie wyglądał interfejs iOS 11, które Apple zaprezentuje już na czerwcowej WWDC, ale nie miałbym nic przeciwko temu, żeby kilka rozwiązań zaprezentowanych przez ConceptsiPhone zobaczyć w nowej wersji systemu operacyjnego dla iPhone’a i iPada.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – “Dobre wieści z wszystkich frontów”.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: ConceptsiPhone

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: