Raport: iPhone 8 opóźniony. W sprzedaży dopiero na początku 2018?

Tomek Czech   24 kwietnia 2017

Już wiele razy słyszeliśmy, że premiera iPhone’a 8 może być opóźniona, i że nie jest wykluczone, że telefon pojawi się w sprzedaży dopiero pod koniec października lub w listopadzie. Według analityka Ming-Chi Kuo może być jeszcze gorzej – w swoim dzisiejszym raporcie pisze on, że w październiku lub listopadzie może dopiero wystartować masowa produkcja nowego iPhone’a z ekranem OLED, co oznaczałoby, że telefon byłby dostępny dopiero w ostatnich tygodniach tego roku, albo nawet na początku 2018 r.

berrolia

Według Kuo, powodem tego są opóźnienia w produkcji niektórych “bardzo zaawansowanych technologicznie” komponentów iPhone’a 8, m.in. wyświetlacza OLED (być może z wbudowanym Touch ID), procesora A11 Fusion w technologii 10nm, nowego modułu 3D Touch i przednich kamer 3D (które mają być częścią systemu rozpoznawania twarzy).

Analityk przewiduje, że dwa pozostałe modele – iPhone 7s i 7s Plus – trafią na rynek tradycyjnie we wrześniu. Ale ze względu na to, że będą jedynie odświeżonymi wersjami obecnych modeli, mogą – według Kuo – nie być już tak konkurencyjne wobec flagowców z Androidem, jak było to w poprzednich latach.

Analityk uważa, że opóźnienie premiery iPhone’a 8 nie spowoduje zbyt wielkiej straty jeśli chodzi o ilość sprzedanych modeli – według niego, większość potencjalnych klientów poczeka na nowego flagowca od Apple, nawet jeśli będzie on dostępny dopiero na początku 2018 r.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: