iPhone 8 z lepszą kamerą: zoom optyczny x3, teleobiektyw z optyczną stabilizacją obrazu – raport

Tomek Czech   19 kwietnia 2017

W swoim najnowszym raporcie Ming-Chi Kuo podaje kilka szczegółów na temat Galaxy Note 8, ale przy okazji zdradza pewne informacje dotyczące kamery w iPhonie 8. Według analityka, następca nieszczęsnego Note’a 7 będzie wyposażony w podwójną kamerę składającą się z obiektywu szerokokątnego 12 MP i teleobiektywu 13 MP zapewniającego trzykrotny zoom optyczny. Oba obiektywy będą posiadać optyczną stabilizację obrazu. Ming-Chi Kuo ocenia, że ta kamera będzie zdecydowanie lepsza od tej w iPhonie 7 Plus i prawdopodobnie podobna do tej, którą znajdziemy w iPhonie 8.

berrolia

Oznaczałoby to, że Apple znacznie ulepszy podwójną kamerę w tegorocznym topowym modelu, ku uciesze wielu użytkowników, którzy po premierze iPhone’a 7 Plus byli rozczarowani przede wszystkim brakiem optycznej stabilizacji obrazu w teleobiektywie, co mocno obniżało jakość zdjęć wykonywanych nim przy mniejszej ilości światła.

Jeszcze w tamtym roku Kuo podawał, że Apple zupełnie przebuduje teleobiektyw w modelach z 2017 – będzie on wyposażony w optyczną stabilizację obrazu i zaoferuje większy zoom optyczny. Teraz okazuje się, że może to być trzykrotny zoom (obecnie jest to x2).

Według analityka, w optyczną stabilizację obrazu wyposażone będą teleobiektywy zarówno w iPhonie 8, jak i w nowym 5,5-calowym modelu z ekranem LCD, czyli iPhonie 7s Plus.

Bloomberg informował wczoraj, że w tegorocznych modelach Apple kolejny raz użyje kamer stworzonych przez Sony.

Jest coraz bardziej prawdopodobne, że tylne kamery w iPhonie 8 rozmieszczone będą pionowo, jedna pod drugą, co ma umożliwić robinie lepszej jakości zdjęć i być może ułatwić korzystanie z funkcji VR.

Kup Maca i odzyskaj nawet 700 zł

300x300-oslo

Wszystko i iPhonie 8.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple Insider
Grafika: Benjamin Geskin

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: